JKH pozostaje na fotelu lidera

2014-10-24, Autor: mkor, źródło: JKH
Jest siódme zwycięstwo z rzędu. JKH GKS Jastrzębie pokonał u siebie Naprzód Janów 3:0 i utrzymał pozycję lidera Polskiej Hokej Ligi.

Beniaminek od początku meczu był zepchnięty do defensywy. W jastrzębskim zespole szwankowała jednak skuteczność.

Worek z bramkami rozwiązał się dopiero w drugiej tercji. Jastrzębianie, grając w osłabieniu, w przeciągu minut strzelili dwie bramki. Najpierw Łukasz Nalewajka, a po minucie drugą bramkę dołożył Jan Steber.

Niewiele pracy w tym meczu miał bramkarz JKH - Przemysław Odrobny. W trzeciej tercji wynik na 3:0 ustalił Petr Polodna.

Jastrzębscy hokeiści, z przewagą jednego punktu nad GKS-em Tychy i trzech oczek nad MMKS Podhale, prowadzą w tabeli Polskiej Hokej Ligi. Następny mecz zagrają na wyjeździe z Ciarko PBS Bank Sanok.

JKH GKS JASTRZĘBIE - MUKS NAPRZÓD JANÓW 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

1:0
- 26:07 - Łukasz Nalewajka - Filip Drzewiecki (4/5)

2:0 - 27:08 - Jan Steber - Leszek Laszkiewicz, Tomáš Protivný (4/5)
3:0 - 55:49 - Petr Polodna - Leszek Laszkiewcz, Richard Bordowski

JKH GKS Jastrzębie:
Odrobny (Zabolotny) - Němeček, Rompkowski, Laszkiewicz, Polodna, Bordowski - Aleksyuk, Protivný, Plichta, Steber, Danieluk - Bryk, Górny, R. Nalewajka, Kulas, Bondariev - Kantor, Pastryk, Drzewiecki, Ł. Nalewajka, Marzec.

Naprzód Janów: M. Elżbieciak (Naphenko) - Działo, Podsiadło, Stachura, Jakubik, Sękowski - Vrana, Klementyev, Kogurt, Frączek, Bibrzycki - Kosakowski, Kulik, Bernat, Pohl, Ł. Elżbieciak - Sarna, Mejka, Radwan, Piper, Rajski.

Kary:
4 min - 12 min / Strzały: 61-17 / Widzów: 900.

Sędziowali: Michał Baca (główny) - Artur Hyliński, Rafał Noworyta (liniowi).
Trenerzy: Róbert Kaláber (JKH GKS Jastrzębie) - Waldemar Klisiak (Naprzód Janów).