JKH przegrywa w karnych na Jastorze

Pomimo domowej porażki z Unią Oświęcim (4:5 po rzutach karnych), hokeiści JKH GKS Jastrzębie awansowali na 4. miejsce w tabeli Polskiej Hokej Ligi, zrównując się punktami z najbliższym rywalem, Orlikiem Opole.

Pierwsza tercja przebiegała pod dyktando gospodarzy. Jastrzębianie dominowali nad Unią niemal w każdym elemencie hokejowego rzemiosła. Napastnicy JKH niespodziewanie łatwo stwarzali sobie dogodne sytuacje. Mateuszowi Danielukowi udało się jedną z nich wykorzystać. Gdy jastrzębianie grali z przewagą jednego zawodnika, Juraj Petro zagrał krążek przed bramkę, gdzie idealnie ustawiony Danieluk popisał się fantastycznym zwodem i pokonał Michala Fikrta.
Po przerwie na tafle wyjechały dwa zupełnie inne zespoły. Agresywniej zaczęła Unia, a na efekty nie trzeba było długo czekać. Niespełna pięć i pół minuty od wznowienia oświęcimianie zdołali wyjść na prowadzenie. Dość szczęśliwie dla gości wyrównał Kamil Paszek, który dobił krążek zablokowany między słupkiem a parkanem Mate Tomljenovića. Chorwat był również bezradny przy trafieniu Sebastiana Kowalówki, po którego strzale guma odbiła się od nóg Kamila Górnego i wpadła do bramki.

>ZOBACZ fotogalerię z meczu JKH GKS Jastrzębie - KS Unia Oświęcim<

Miejscowi podirytowani tym, że zbyt łatwo tracą bramki, odpowiedzieli w 35. minucie. Rajdem przez połowę tafli popisał się Mateusz Danieluk, który najpierw minął Marka Modrzejewskiego, by po chwili strzałem z bliska pokonać bramkarza rywali. Kibice jeszcze cieszyli się z trafienia Danieluka, a Unia znów prowadziła - goście odpowiedzieli już po czternastu sekundach, gdy Jan Daneček w sytuacji sam na sam pokona Tomljenovića. To jednak nie był koniec zmartwień miejscowych kibiców, bo w 38. minucie było już 2:4 po bramce autorstwa Macieja Szewczyka. Drugą tercję jastrzębianie przegrali 1:4.

W ostatnich dwudziestu minutach hokeiści JKH znów zagrali tak jak powinni. Rozgrywający dobre spotkanie Mateusz Danieluk zdobył w 44. minucie kontaktowego gola wykorzystując zagranie wzdłuż linii od Tomasza Kulasa. Na początku 51. minuty był już remis, kiedy uderzeniem z bliska sposób na Fikrta znalazł Richard Bordowski. Podopieczni Roberta Kalábera mieli jeszcze kilka okazji, by zgarnąć komplet punktów, ale najlepszą z nich zaprzepaścił w 55. minucie Łukasz Nalewajka. Młody wychowanek JKH objechał bramkę rywali, lecz nie zdołał wykończyć akcji.

Konieczna była dogrywka, w której każda strona ze szczególną uwagą chroniła własnej bramki. Dlatego rozstrzygnięcie musiało zapaść w rzutach karnych. Ten element hokejowej gry lepiej wykonywali przyjezdni. Udane próby Jana DanečkaLubomira Vosatko przy niewykorzystanych szansach Richarda Bordowskiego oraz Mateusza Danieluka sprawiły, że dwa punkty pojechały do Oświęcimia, a jastrzębianie musieli zadowolić się jednym oczkiem. Ten punkt sprawił jednak, że JKH awansował na czwarte miejsce w tabeli, zrównując się punktami z Orlikiem Opole, z którym wicemistrz Polski zagra na wyjeździe w najbliższy wtorek.

JKH GKS JASTRZĘBIE - KS UNIA OŚWIĘCIM 4:5 k. (1:0, 1:4, 2:0, 0:0, 0:2)