JKH przegrywa w Nowym Targu po rzutach karnych

Z lekkim niedosytem opuszczają Nowy Targ hokeiści JKH GKS Jastrzębie, którzy drugi raz w tym sezonie przegrali na terenie Szarotek po rzutach karnych (4:5). Nie byłyby one konieczne, gdyby nie feralna 58. minuta, w której gospodarze wykorzystali błąd defensywy JKH i wyrównali stan meczu.

Już początek meczu nie ułożył się po myśli jastrzębian. W 4. minucie Jussi Tapio otworzył wynik meczu pokonując Davida Zabolotnego wręcz z zerowego kąta. Z każdą kolejną akcja sytuacja na tafli stawała się coraz bardziej napięta, co może dziwić, wszak w szeregach gości zabrakło "prowokatora" Kamila Świerskiego, który w mikołajkowym starciu z Cracovią nabawił się poważnej kontuzji kolana. Przerwa w grze tego zawodnika może potrwać przynajmniej sześć tygodni.

Pod koniec pierwszej odsłony do szatni udało się dwóch zawodników, po jednym z każdej drużyny. Za bójkę na pięści kary meczu otrzymali Oskar Jaśkiewicz (Podhale) oraz Martin Janáček (JKH). Kwadrans przerwy w grze dobrze podziałał na zespół gości, który 62 sekundy po wznowieniu gry doprowadził do remisu za sprawą trafienia Tobiasza Bigosa. W tej odsłonie działo się dużo, choć na przestrzeni zaledwie kilkudziesięciu sekund. Najpierw w 29. minucie doszło do starcia pięściarskiego pomiędzy Filipem Wielkiewiczem i Michałem Plichtą. Czech po kilku celnych ciosach sprowadził młodego hokeistę Podhala do parteru, gdzie sędziowie zakończyli pojedynek odsyłając obydwu hokeistów do szatni.

Prawdziwe emocje, a co najważniejsze stricte sportowe, przyniosła 33. minuta, kiedy to w odstępie raptem 47 sekund padły aż trzy bramki. Dwie z nich zdobyli podopieczni Roberta Kalábera. Pierwsze prowadzenie gości to zasługa Jakuba Gimińskiego, który trafił podczas gry w przewadze. Po szybkiej ripoście Joni Haverinena, który wyrównał stan meczu. Odpowiedział Patrik Stantien, dzięki któremu JKH zaczął odsłonę numer trzy przy skromnym prowadzeniu 4:3.

W decydującej odsłonie walka "cios za cios" trwała w najlepsze. W 45. minucie znów był remis, gdy pięknym strzałem w okienko popisał się Dariusz Gruszka. Spiker nie zdążył jeszcze wyczytać bohatera akcji, a jastrzębianie odzyskali prowadzenie. Błąd Macieja Sulki wykorzystał Jakub Stasiewicz, który w sytuacji "oko w oko" z Ondrejem Raszką pewnie pokonał golkipera Szarotek. Przez długi czas gra układała się po myśli przyjezdnych. Kulminacyjnym momentem spotkania była jednak 58. minuta, gdy uderzenie Bartłomieja Neupauera dobił Daniel Kapica i nowotarżanie wyrównali doprowadzając tym samym do dogrywki.

Gol w ostatnich minutach podziałał motywująco na miejscowych, którzy przesądzili o losach meczu pewnie wykonując rzuty karne. Wystarczyły zaledwie dwie serie, by Podhale przechyliło szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Davida Zabolotnego pokonali kolejno Bartłomiej NeupauerKrzysztof Zapała, co przy nieudanych próbach Jakuba Stasiewicza oraz Patrika Stantiena, który opieczętował słupek, oznaczało wygraną Szarotek.

TATRYSKI PODHALE NOWY TARG - JKH GKS JASTRZĘBIE 5:4 k. (1:0, 1:3, 2:1, 0:0, 2:0)