JKH przegrywa z GKS-em Katowice. O awans zagrają w Satelicie

2023-03-06, Autor: KB

Po dogrywce hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie przegrali wczoraj (5 marca) w szóstym meczu ćwierćfinałowym z GKS-em Katowice. Stan rywalizacji na ten moment to 3:3. O wszystkim zdecyduje mecz w Satelicie Spodka.

Do tego spotkania obie drużyny podchodziły z wynikiem 3:2 dla JKH GKS-u Jastrzębie. Zwycięstwo gospodarzy dawało im awans do strefy medalowej Polskiej Hokej Ligi.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia gości i długo taki stan się utrzymywał. Dopiero w 53. minucie JKH GKS Jastrzębie doprowadził do wyrównania. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. W 71. minucie ostateczny cios zadał Grzegorz Pasiut i GKS Katowice wygrał 2:1.

Stan rywalizacji to 3:3. Przed nami ostatni mecz, w katowickiej Satelicie Spodka JKH zagra o awans we wtorek (7 marca) o 18:30.

JKH GKS Jastrzębie - GKS Katowice 1:2 (0:0, 0:1, 1:0, d. 0:1)
0:1 Ciepielewski 27:52
1:1 Freidenfelds (Jarosz, Sinegubovs) 52:55
1:2 Pasiut (Bepierszcz, Kolusz) 70:54

JKH GKS Jastrzębie: Balizs - Viinikainen, Kostek, Urbanowicz, Paś, Rajamaeki - Górny, Jansons, Kaleinikovas, Svec, Mikyska - Sevcenko, Bryk, R. Nalewajka, Jarosz, Ł. Nalewajka - Horzelski, Kamienieu, Huhdanpaa, Freidenfelds, Sinegubovs.