JKH przegrywa z GKS Tychy w rzutach karnych

2013-01-21, Autor: pww; źródło: jkh.pl
Wczorajszy mecz w Tychach dostarczył kibicom sporo emocji. Hokeiści z JKH GKS Jastrzębie przegrali po serii rzutów karnych 3:4.

Mecz dobrze rozpoczął się dla gości z Jastrzębia-Zdroju. Pierwszego gola dla JKH strzelił Mateusz Danieluk, który w ósmej minucie trafił do bramki po idealnym podaniu Richarda Bordowskiego. Później sytuacja się odwróciła i w piętnastej minucie po indywidualnej akcji Kamila Kosowskiego pokonał Adam Bagiński. Trzy minuty później prowadzenie gospodarzom dał Teddy Da Costy.

Początek drugiej tercji tylko zwiększył prowadzenie GKS Tychy. Trener jastrzębian postanowił dokonać zmian na bramce. Za Kosowskiego na lód wjechał Ramon Sopko. W 29. minucie kontaktową bramkę zdobył Maciej Urbanowicz. Emocje sięgnęły zenitu, co doprowadziło do kulku niesportowych zachowań. Najpierw za atak z tyłu na głowę przeciwnika do szatni sędziowie wysłali Adriana Labrygę. Karę otrzymał również Richard Kral, który uważany jest za oazę spokoju.

W trzeciej tercji padł wyrównujący gol. Strzelcem trzeciej bramki dla JKH był Radek Prochazka. Minutę później jastrzębianie mogli znów prowadzić, ale w ostatniej chwili tyskiej defensywie udało się zatrzymać zabójczy duet: Kral – Danieluk. Tercja zakończyła się nie wyłoniwszy zwycięzcy.

Sędzia zarządził pięciominutową dogrywkę, lecz nie udało się wyłonić zwycięzcy. O wyniku zdecydować miały rzuty karne. Po trzech seriach, kiedy swoje próby wykorzystali Milan Baranyk i Radek Prochazka w dalszym ciągu był remis. Strzelano do pierwszego błędu. Do krążka drugi raz podjechał Baranyk, który znów się nie pomylił, a że swoją druga okazję zaprzepaścił Prochazka dwa punkty zostały w Tychach.

GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie 4:3 k. (2:1, 1:1, 0:1, 0:0, 2:1)

0:1 (07:18) Danieluk - Bordowski - Pastryk

1:1 (14:08) Bagiński

2:1 (17:16) Da Costa - Csorich - Łopuski (5/4)

3:1 (21:39) Łopuski - Wanacki - Csorich

3:2 (28:17) Urbanowicz - Słodczyk

3:3 (50:20) Prochazka

4:3 (65:00) Baranyk (decydujący karny)

Składy:

GKS Tychy: Sobecki - Jakesz, Dutka, Woźnica, Szimiczek, Bagiński - Csorich, Wanacki, Łopuski, Da Costa, Pasiut - Sokół, Kotlorz, Baranyk, Parzyszek, Janosz - Majkowski, Ciura, Guzik, Galant, Witecki.

JKH GKS Jastrzębie: Kosowski (od 21:39 Sopko) - Górny, Zatko, Kapica, Kral, Danieluk - Bryk, Labryga (5+20), Bordowski, Słodczyk, Sulka - Mateusz Rompkowski, Pastryk, Urbanowicz, Prochazka, Salamon - Dąbkowski, Marzec, Maciej Rompkowski, Kogut.

Kary: 12:37.

Sędziowali: Przemysław Kępa - Leszek Kubiszewski, Mariusz Pilarski.

Widzów: 1800.