JKH: rzuty karne zdecydowały o zwycięstwie

2013-03-06, Autor: mw; źródło: jkh.pl
Za nami drugi półfinałowy mecz w fazie play-off. O zwycięstwie nad drużyną GKS Tychy zdecydowały rzuty karne.

Pierwszy gol w spotkaniu padł dopiero pod koniec pierwszej tercji. W 16.minucie krążek w bramce GKS Tychy umieścił Petr Lipina. Gospodarze do remisu doprowadzili zaledwie 50 sekund później.

W drugiej tercji tyszanie od razu wzięli się do roboty. W 23. minucie z bliskiej odległości Ramona Sopko pokonał Mikołaj Łopuski. Dwie minuty później padł kolejny gol dla gospodarzy. Tym razem jastrzębian pokonał Adrian Parzyszek. Emocje brały górę, co skutkowało licznymi karami dla zawodników z jednej i drugiej drużyny.

W 29. minucie kontaktową bramkę zdobył Miroslav Zatko, a w 37. minucie sposób na bramkarza gospodarzy znalazł Mateusz Danieluk.

Zwycięzcę wyłoniły dopiero rzuty karne. W tym elemencie gry jastrzębianie byli niezwykle skuteczni. Zaczął Radek Prochazka, który pewnie pokonał Przemysława Witka. Następnie Kamil Kosowski obronił strzał Milana Baranyka. Później gola strzelił Petr Lipina. Natomiast gospodarze mieli mniej szczęścia. Tym samym drużyna JKH GKS Jastrzębie odniosła drugie zwycięstwo w półfinale.

Trzeci raz drużyny zagrają dzisiaj w Tychach.

GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie 3:4k (1:1, 2:2, 0:0, 0:0d, 0:1k)
0:1 (15:35) Lipina - Danieluk - Kral (5/4)
1:1 (16:23) Janosz - Baranyk
2:1 (22:58) Łopuski - Da Costa
3:1 (23:34) Parzyszek - Janosz - Baranyk
3:2 (28:08) Zatko - Kral (5/4)
3:3 (36:26) Danieluk - Kral - Lipina (5/3)
3:4 (65:00) Prochazka (decydujący karny)

Składy:

GKS Tychy: Witek - Majkowski, Sokół, Witecki, Pasiut, Galant - Jakesz, Dutka, Bagiński, Szimiczek, Woźnica - Zion, Csorich, Bernat, Da Costa, Łopuski - Wanacki, Guzik, Janosz, Parzyszek, Baranyk.

JKH GKS Jastrzębie: Sopko (od 23:34 Kosowski)- Górny, Zatko, Kral, Lipina, Danieluk - Karliczek, Mateusz Rompkowski, Salamon, Prochazka, Urbanowicz - Labryga, Bryk, Zdenek, Słodczyk, Bordowski - Kapica, Maciej Rompkowski, Kogut.

Kary: 38:18.
Sędziowali: Paweł Meszyński, Tomasz Radzik - Artur Hyliński, Mariusz Smura.
Strzały: 35:24.