JKH: trzecie zwycięstwo z Cracovią w tym sezonie

2019-12-04, Autor: DB, źródło: jkh.pl

We wtorkowy wieczór zespół JKH - mimo osłabień spowodowanych kontuzjami - pokonał na wyjeździe popularne "Pasy" 3:2, choć po pierwszej tercji to gospodarze prowadzili 2:0. Dwa gole dla gości strzelił Arkadiusz Kostek, a jednego dołożył wracający do gry Łukasz Nalewajka.

Początek pojedynku należał do zawodników "Pasów", którzy udokumentowali swoją przewagę trafieniami Mateusza Rompkowskiego i Mateusza Bepierszcza. Na drugą odsłonę jastrzębianie wyjechali z mocnym postanowieniem poprawy wyniku i w ciągu niespełna trzech minut osiągnęli cel, dwukrotnie pokonując Miroslava Koprivę pomiędzy 31. a 34. minutą. Należy przy tym dodać, że to właśnie swojemu golkiperowi Cracovia zawdzięcza utrzymanie remisu 2:2 do przerwy, bowiem świetne okazje do uzyskania prowadzenia dla JKH GKS mieli Maris Jass i Radosław Sawicki.

W trzeciej odsłonie mimo okazji z obu stron to podopieczni Roberta Kalabera zadali decydujący cios, gdy w 46. minucie na listę strzelców po raz drugi tego dnia wpisał się Arkadiusz Kostek. W końcówce "Pasy" ponownie przejęły inicjatywę, ale Ondrej Raszka nie pozwolił się już pokonać i tym samym trzy punkty pojechały na Jastor! Dzięki wygranej w Krakowie jastrzębianie nie tylko utrzymali pozycję lidera, ale na dodatek powiększyli przewagę nad GKS Tychy, ponieważ mistrz Polski sensacyjnie przegrał z Energą Toruń.

W kolejnym spotkaniu JKH GKS Jastrzębie podejmie w derbach GKS Katowice. Mecz ten odbędzie się na Jastorze w najbliższy piątek o godz. 18:00. Przypominamy, że w jego ramach będzie miała miejsce akcja "Teddy Bear Toss".

3 grudnia 2019, Kraków, 18:30
Comarch Cracovia - JKH GKS Jastrzębie 2:3 (2:0, 0:2, 0:1)
1:0 Rompkowski (Leivo, Drzewiecki) 09:19
2:0 Bepierszcz (Kapica, Kruczek) 19:30
2:1 Ł. Nalewajka (Wróbel) 30:44
2:2 Kostek (Paś) 33:36 5/4
2:3 Kostek (Jass) 45:11

Comarch Cracovia: Kopriva - Jachym, Stebih, Mikula, Jeżek, Tvrdoń - Kruczek, Bychawski, Bepierszcz, Vachovec, Kapica - Rompkowski, Gula, Drzewiecki, Bahensky, Leivo - Pac, Dąbkowski, Domogała, Bryniczka, Carter.

JKH GKS Jastrzębie: Raszka - Auvinen, Górny, Urbanowicz, Wróbel, Sawicki - Jass, Radzieńciak, Kasperlik, Paś, Iossafov - Kostek, Michałowski, Ł. Nalewajka, Kulas, Pelaczyk - Chorążyczewski, Gimiński, Wróblewski.

Strzały: 34 - 24 / Kary: 8 - 8 / Widzów: 550.
Sędziowali: Krzysztof Kozłowski, Mariusz Smura (główni) oraz Maciej Waluszek, Mateusz Bucki (liniowi).

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0