JKH: Unia Oświęcim pokonana w karnych

2013-02-16, Autor: mw
Rzuty karne zdecydowały o zwycięstwie jastrzębskiej drużyny we wczorajszym spotkaniu z Unią Oświęcim.

Jastrzębianie w pierwszej tercji nie wykorzystali kilku dogodnych sytuacji. W 16. minucie Ramon Sopko został pokonany przez Tomasza Połącarza, który celnie trafił w bramkę rywala z niebieskiej linii.

Druga tercja nie przyniosła większych niespodzianek, a kibice długo musieli czekać na gola. Udało się to dopiero na trzy minuty przed końcem, lecz niestety krążek wpadł do bramki gospodarzy. Uderzenie Damiana Piotrowicza skutecznie dobił Jarosław Różański.

Jastrzębianie do samego końca chcieli pokazać, że zasługują na drugie miejsce w tabeli. W 47.minucie pierwszego gola dla gospodarzy strzelił Patryk Kogut, kilka chwil później Unia Oświęcim znów prowadziła dwoma bramkami. Nasza drużyna nie poddała się i w 57. minucie kontaktowego gola strzelił Petr Lipina. Parę chwil później na ławkę kar trafił zawodnik gości. Trener Jirzi Reżnar postanowił zmienić bramkarza i osiem sekund później było już 3:3, po celnym strzale Richarda Krala.

O zwycięstwie miała zdecydować dogrywka. Tak się jednak nie stało, więc konieczne były rzuty karne. Hokeiści z JKH, czyli: Prochazka, Urbanowicz i Lipina dobrze wykorzystali wszystkie trzy próby. Nieco gorzej wiodło się gościom. Dzięki temu dwa punkty zostały w Jastrzębiu.

W niedzielę nasza drużyna pojedzie do Katowic, by rozegrać ostatnie spotkanie kolejki.

JKH GKS Jastrzębie - Unia Oświęcim 4:3 k. (0:1, 0:1, 3:1, 0:0, 1:0)

0:1 (15:32) Połącarz - Stachura 5/4
0:2 (37:53) Różański - Piotrowicz - Nikolov 5/4
1:2 (46:50) Kogut - Kulas - Słodczyk
1:3 (47:48) Modrzejewski - Wojtarowicz
2:3 (56:26) Lipina - Górny
3:3 (59:08) Kral - Urbanowicz - Karliczek 5/4
4:3 (65:00) Urbanowicz (decydujący karny)

JKH GKS Jastrzębie: Sopko (od 65:00 Kosowski - rzuty karne) - Górny, Zatko (2), Kapica, Kral (2), Danieluk - Karliczek, Pastryk, Bordowski (2), Lipina (2), Zdenek - Labryga, Bryk, Urbanowicz, Salamon, Prochazka - Kulas, Słodczyk, Kogut.

Unia Oświęcim: Fikrt - Nikolov, Piotrowicz, Rzeszutko (2), Różański, Piotrowicz - Hrina, Gabryś (2), Tabaczek (2+10), Modrzejewski (2) - Połącarz, Skrzypkowski, Wojtarowicz (4), Jakubik, Stachura - Piekarski, Żogała, Adamus, Kwadrans (2), Fiedor.

Kary: 8:24.
Sędziowali: Maciej Pachucki - Jacek Bernacki, Leszek Kubiszewski.
Strzały: 36:22.
Widzów: 1400.