JKH: w niedzielę mecz o wszystko

2019-02-22, Autor: ap, źródło: jkh.pl

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie przegrali trzeci raz z Comarch Cracovią, która po wygranej 3:0 na Jastorze jest już o krok od półfinału. Czwarty mecz ćwierćfinałowej rywalizacji odbędzie się w niedzielę  w Krakowie.

Na trzeci mecz ćwierćfinału krakowianie wybrali się do Jastrzębia-Zdroju bez podstawowego bramkarza. Mirloslav Koprziva doznał urazu podczas rozjazdu, a jego miejsce między słupkami zajął Robert Kowalówka. Nominalny zmiennik Koprzivy również nabawił się niegroźnej kontuzji. Kłopoty z obsadą bramki nie były dla Cracovii żadną przeszkodą. Już w piątej minucie gry wynik otworzył Emil Szvec, który skutecznie przeciął zagranie Alesza Jeżka. Jastrzębianie mogli, a nawet powinni odrobić straty, ale kolejny raz z rzędu robią z bramkarza rywali bohatera meczu.

W drugiej tercji przy krążku znów częściej byli jastrzębianie, ale nie miało to przełożenia na rezultat. Kibice z Jastoru wciąż czekali na gola numer 2000 w historii ekstraligowych występów drużyny znad czeskiej granicy. Krążek jak zaczarowany nie chciał wpaść do siatki Cracovii. Ostatnią szansą, by tak się stało była tercja numer trzy.

Ostatnia część meczu to potwierdzenie dominacji w wykonaniu Comarch Cracovii. W 51. minucie, gdy zakotłowało się przed bramką Ondreja Raszki, pod poprzeczkę przymierzył Patryk Noworyta i Pasy prowadziły 2:0. Niespełna pięć minut przed końcową syreną gospodarze postawili wszystko na jedną kartę. Do boksu zjechał Raszka, ale dodatkowy napastnik nic nie wskórał. Krążek w pustej bramce umieścił Michal Vachovec i przy trzybramkowej przewadze nikt nie mógł wydrzeć krakowianom zwycięstwa. To była już trzecia wygrana Cracovii w ćwierćfinale.

Czwarty mecz ćwierćfinałowej rywalizacji odbędzie się w niedzielę o godzinie 15:00 w Krakowie.