Wiadomości

JKH wraca do gry. W finale jest już remis

2015-03-25, Autor: mkor, źródło: JKH

JKH GKS Jastrzębie skutecznie zareagowało i doprowadziło do wyrównania w rywalizacji z GKS Tychy w finale Polskiej Ligi Hokeja. Dzisiejszego popołudnia podopieczni Roberta Kalabera wygrali na Jastorze 4:2.

Od samego początku kibice zebrani w Jastrzębiu-Zdroju oglądali pełen emocji pojedynek. Jurij Kuzin jako pierwszy wpisał się na listę strzelców w 6. minucie i to za jego sprawą tyszanie prowadzili 0:1. Reakcja gospodarzy nastąpiła dziesięć minut później, kiedy to Roman Němeček umieścił gumę w bramce.

W drugiej tercji spotkanie nie straciło na tempie, jednak inicjatywę przejęli jastrzębianie. W 24. minucie Maciej Urbanowicz pokonał bramkarza gości, a wynik podwyższyli jeszcze Jan SteberLeszek Laszkiewicz.

Ostatnia odsłona meczu została już spokojniej rozegrana przez gospodarzy, którzy mogli skupić się na grze w defensywie i utrzymaniu wyniku. Jednak po kontrze w 53. minucie zakończonej golem Jozefa Viteka było już 4:2 i takim też wynikiem zakończyło się całe spotkanie.

Po dzisiejszym dniu w finale mamy już remis 1:1. Następne spotkania zostaną rozegrane w Tychach, kolejno w sobotę (18:00) i niedzielę (16:30).

JKH GKS JASTRZĘBIE - GKS Tychy 4:2 (1:1, 3:0, 0:1)

0:1 - 05:25 - Jurij Kuzin - Jarosław Rzeszutko

1:1 - 15:55 - Roman Němeček - Petr Polodna
2:1 - 23:23 - Maciej Urbanowicz - Jan Steber
3:1 - 30:52 - Jan Steber - Maciej Urbanowicz - Mateusz Bryk
4:1 - 33:36 - Leszek Laszkiewicz - Richard Bordowski
4:2 - 53:28 - Jozef Vitek - Jakub Witecki

JKH GKS Jastrzębie: Odrobny (Zabolotny) - Němeček, Rompkowski, Laszkiewicz, Polodna, Bordowski - Protivný, Bryk, Urbanowicz, Steber, Plichta - Aleksyuk, Górny, Przygodzki, Bondariev, Danieluk - Pastryk, Kantor, Kulas, Ł. Nalewajka, Świerski.

GKS Tychy: Žigárdy (Kosowski) - Kotlorz, Besch, Vitek, Kartoshkin, Kogut - Hertl, Ferenc, Kuzin, Rzeszutko, Witecki - Sokół, Pociecha, Bagińśki, Galant, Woźnica - Wanacki, Majoch, Kolusz, Parzyszek, Guzik.

Kary:
 6 min - 10 min / Strzały: 31-31 / Widzów: 1 900.

Sędziowali: Zbigniew Wolas, Przemysław Kępa (główny) - Mariusz Smura, Artur Hyliński (liniowi).
Trenerzy: Róbert Kaláber (JKH GKS Jastrzębie) - Jiří Šejba (GKS Tychy).