JKH wygrywa, Kapica bije okrągły rekord

JKH GKS Jastrzębie pewnie wygrał z MMKS Podhale Nowy Targ 6:1. W tym meczu jastrzębianie osiągnęli pułap tysiąca bramek strzelonych na najwyższym poziomie rozgrywkowym.

Po porażce z Comarch Cracovią, jastrzębscy hokeiści byli głodni rehabilitacji. I od początku niedzielnego meczu dawali o tym znać.W 4 minucie gry, Damian Kapica wykonywał rzut karny, po tym jak wcześniej został sfaulowany w sytuacji sam na sam z bramkarzem. 21-letni hokeista JKH nie potrafił jednak wpakować krążka do bramki.

Co się odwlecze... W 8 minucie prowadzenie gospodarzom dał Richard Kral, który wykorzystał podanie Mateusza Danieluka. Jastrzębianie poszli za ciosem. Za chwilę technicznym strzałem z linii niebieskiej popisał się Mateusz Rompkowski i było 2:0.

W drugiej tercji podopieczni Mojmira Trliczika nie zwolnili tempa. Podobnie jak w pierwszej, ukłuli dwa razy. Najpierw, gola w 32 minucie strzelił Damian Kapica, wykorzystując moment liczebnej przewagi swojego zespołu.

Kiedy wydawało się, że w tej odsłonie wynik już się nie zmieni, na indywidualna akcję zdecydował się Damian Kapica.  To, czego nie udało mu się zrobić z rzutu karnego, zrobił w trudniejszej sytuacji na 42 sekundy przed końcem drugiej tercji. Tyle tylko, że tym golem, na 4:0, zapisał się w historii klubu. Było to trafienie nr 1000 Jastrzębskiego Klubu Hokejowego na najwyższym poziomie rozgrywek.

Trzecią partię gry od kontaktowego gola rozpoczęli goście. Davida Zabolotnego zaskoczył Piotr Ziętara. To było jednak wszystko, na co gospodarze pozwolili rywalom. W 52. minucie hat-tricka skompletował Damian Kapica.

Na minutę przed ostatnią syreną, szóstego gola dla JKH zdobył jeszcze Radek Prochazka. Jeden z najbardziej doświadczonych zawodników w naszym zespole dostał podanie od Macieja Urbanowicza i ustalił wynik na 6:1 dla gospodarzy.

Zespół Mojmira Trliczika okazję do zdobycia kolejnych oczek będzie miał już w najbliższy wtorek, kiedy JKH podejmować będzie Unię Oświęcim.

> Zdjęcia z meczu dostępne są tutaj

Wypowiedzi trenerów:
Marek Ziętara (Podhale): - Powiem krótko. Pomimo porażki jestem zadowolony z chłopaków. Nie mogę na nich powiedzieć złego słowa. Było dzisiaj u nas widać serce, zaangażowanie i walkę. Popełniamy jeszcze mnóstwo błędów indywidualnych, które na tym poziomie decydują o wyniku. Trzeba jednak podkreślić, że mamy w tej grupie sporo juniorów. Większa część z nich będzie grała w tym roku jeszcze o mistrzostwo w tej kategorii wiekowej. Na pewno nie można odmówić moim hokeistom ambicji i cieszę się, że udało się dzisiaj podjąć walkę. Stworzyliśmy sobie dzisiaj sporo sytuacji, ale nie udało się ich wykorzystać.

Rafał Bernacki (JKH GKS, II trener): - Przede wszystkim cieszą trzy punkty. Tak jak trener nowotarżan powiedział. Mają w zespole dużo młodzieżowców, więc nam nie wypadało tego meczu przegrać. Były w naszej grze momenty dekoncentracji. Szczególnie w drugiej tercji, kiedy goście dochodzili do sytuacji bramkowych. Pomógł nam wtedy bramkarz, David Zabolotny. Generalnie jesteśmy zadowoleni, bo dla nas liczą się punkty.

JKH GKS Jastrzębie - MMKS Podhale Nowy Targ 6:1 (2:0, 2:0, 2:1)

07:07 - 1:0 - Richard Kral - Mateusz Danieluk
08:00 - 2:0 - Mateusz Rompkowski (5/4)
31:26 - 3:0 - Damian Kapica - Jrizi Zdenek, Mateusz Bryk (5/4)
39:14 - 4:0 - Damian Kapica - Jirzi Zdenek
41:54 - 4:1 - Piotr Ziętara - Kamil Kapica, Piotr Kmiecik
51:23 - 5:1 - Damian Kapica - Kamil Górny
59:00 - 6:1 - Radek Prochazka - Maciej Urbanowicz

JKH GKS Jastrzębie: Zabolotny - Górny (14'), Kotaszka, Danieluk, Kral (10'), Lipina - Mateusz Rompkowski (2'), Bryk, Bordowski (2'), Prochazka, Urbanowicz (12') - Pastryk (2'), Bychawski, Ł. Nalewajka, Minge, R. Nalewajka - Marzec (4'), Damian Kapica, Zdenek, Kogut. Trener: Mojmir Trliczik.

Podhale Nowy Targ: Rajski - R. Mrugała (2'), Łabuz, M. Michalski, K. Bryniczka (2'), Zarotyński (2') - Landowski (2'), Kamil Kapica, P. Kmiecik (2'), Daniel Kapica, P. Ziętara - Tomasik, Gaczoł, M. Kmiecik, Wronka (2'), P. Michalski - Szal (2'), Wojdyła, Szumal, Wielkiewicz, Olchawski. Trener: Marek Ziętara.

Sędziowali: Maciej Pachucki (główny) - Dariusz Pobożniak, Marek Syniawa (liniowi).
Kary: 46':14'.
Strzały: 60:27.