JKH wygrywa na rozpoczęcie

2018-09-12, Autor: szuM, źródło: jkh.pl

Od wygranej 3:0 z Polonią Bytom rozpoczęli swój dwunasty sezon w ekstralidze hokeiści JKH GKS Jastrzębie. Bramki dla ekipy znad czeskiej granicy zdobyli Artiom Dubinin, Jakub Grof oraz Peter Fabuš.

Inauguracyjne starcie zaczęło się po myśli gospodarzy, choć już w pierwszej minucie to Polonia sprawdziła czujność Ondreja  Raszki, który zatrzymał próbę Filipa Stoklasy. Mniej szczęścia miał jego vis a vis, Mateusz Studziński. Golkiper Polonii skapitulował po kombinacyjnej akcji pierwszego ataku. Celnym uderzeniem z bliska popisał się Artiom Dubinin i jastrzębianie prowadzili 1:0. Niespełna dwie minuty później było już 2:0, gdy grę w przewadze wykorzystał Jakub Grof pewnie trafiając spod niebieskiej linii. Pierwsze dwadzieścia minut padło zatem łupem miejscowych.

W przerwie na tafli Jastor odbyła się bardzo miła uroczystość. Z okazji 65 rocznicy hokeja na lodzie w Jastrzębiu-Zdroju uhonorowano twórców jastrzębskiego hokeja. Na lodzie pojawiła się spora grupa osób, dzięki którym ta piękna dyscyplina sportu zawitała do Jastrzębia w 1953 roku.

Zmiana stron lodowiska nie wpłynęła na obraz gry. Po przerwie wciąż dominowali jastrzębianie, a od 22. minuty za sprawą Petera Fabuša gospodarze prowadzili już różnicą trzech trafień. Bytomianie swoje szanse mieli w drugiej części tej odsłony, ale w bramce dobrze spisywał się Ondrej Raszka i po stronie zdobytych przez gości bramek wciąż pozostawało zero.

Ostatnia odsłona zmian rezultatu nie przyniosła, choć było kilka sytuacji po obydwu stronach lodowiska. W 50. minucie świetną szansę na podwyższenie prowadzenia dla JKH nie wykorzystał Dominik Jarosz. Trzy minuty później krążek wpadł do bramki Polonii, ale chwilę wcześniej gra została przerwana po zagraniu wysokim kijem przez Tomáša Kominka. Doskonałą okazję na honorowe trafienie dla Bytomia miał z kolei Błażej Salamon, ale wyjeżdżając z boksu kar przegrał pojedynek z Ondrejem Raszką, który obronił wszystkie 21 strzałów niebiesko-czerwonych.

Tymczasem już za tydzień w środę podopieczni Roberta Kalabera rozegrają kolejny mecz ligowy. 12 września o godzinie 18:00  JKH zmierzy się na Jastorze z młodzieżą Kadry PZHL U-23.

Polska Hokej Liga - 1. Kolejka - 11/09/2018 (wtorek) - Jastrzębie-Zdrój - godz. 16:30
JKH GKS JASTRZĘBIE - TMH POLONIA BYTOM 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
1:0 - 11:41 - Dubinin - Kasperlik, Paś
2:0 - 13:13 - Grof - Kasperlik, Dubinin (5/4)
3:0 - 21:50 - Fabuš - Wróbel, Kominek

JKH GKS Jastrzębie: Raszka (Prokop) - Grof, Michałowski, Kasperlik, Dubinin, Paś - Sulka, Gimiński, Kominek, Fabuš, Wróbel - Kubeš, Matusik, Nahunko, Jarosz, Ł. Nalewajka - Bigos, Radzieńciak, Pelaczyk, Kulas, R. Nalewajka.

TMH Polonia Bytom: Studziński (Kraus) - Cunik, Stępień, Salamon, Frączek, Stoklasa - Turoń, Badora, Mularczyk, Krzemień, Wąsiński - Sawiski, Dybaś, Filip, Sroka - Anklewicz, Gajdzik.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0