JKH wygrywa ostatni sparing. W piątek rusza liga

2022-09-07, Autor: KB, źródło: jkh.p

To już ostatnia prosta, JKH GKS Jastrzębie w piątek rozpocznie zmagania ligowe. Wczoraj hokeiści z Jastoru zmierzyli się w ostatnim meczu sparingowym z czeską drużyną Draci Sumperk. Mecz rozgrywany w Jastrzębiu zakończył się zwycięstwem gospodarzy 7:4.

Kibice zgromadzeni na Jastorze obejrzeli we wtorkowy wieczór aż 11 bramek. W pierwszej odsłonie gry padło aż pięć bramek. Pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobyli goście, ale jastrzębianie szybko odpowiedzieli. Po chwili JKH prowadziło już 2:1, ale rywale doprowadzili do wyrównania. Przed przerwą bramkę zdobył jeszcze zawodnik GKS-u i gospodarze prowadzili 3:2.

Druga tercja nie była tak emocjonująca jak pierwsza. Jedyną bramkę zdobył Maciej Urbanowicz, dzięki czemu JKH podwyższyło prowadzenie. Na początku trzeciej odsłony goście ponownie zbliżyli się do JKH, ale chwilę później musieli grać w osłabieniu co wykorzystał zespół Roberta Kalabera. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 7:4.

JKH GKS Jastrzębie tym samym zakończył przygotowania do nowego sezonu. Dobry wynik w ostatnim sparingu daje kibicom nadzieję na udane wejście w sezon. Pierwszy mecz ligowy już w ten piątek (9 września) na Jastorze. Rywalem JKH będzie Zagłębie Sosnowiec.

JKH GKS Jastrzębie - Draci Sumperk 7:4 (3:2, 1:0, 3:2)

JKH GKS Jastrzębie: Kieler (Balizs) - Kostek, Viinikainen, Urbanowicz, Svec, Paś - Górny, Jansons, Kaleinikovas, Freidenfelds, Sinegubovs - Sevcenko, Bryk, Korkiakoski, Pavlovs, Ł. Nalewajka - Horzelski, Kamienieu, R. Nalewajka, Jarosz, Pelaczyk.