JKH wygrywa po emocjonującym starciu

JKH GKS Jastrzębie zwycięski po raz trzeci w tym sezonie. Tym razem podopieczni Mojmira Tliczika odprawili z kwitkiem Unię Oświęcim.

Jastrzębianie świetnie rozpoczęli mecz i jeszcze w pierwszej tercji wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Najpierw, dość szczęśliwie, krążek wpadł do bramki po akcji ŁukaszaRadosława Nalewajków. W 15. minucie podwyższył Richard Bordowski, który dobił strzał Mateusza Rompkowskiego.

W drugiej minucie drugiej tercji, na 3:0 strzelił Jirzi Zdenek. I kiedy wydawało się, że kolejne bramki dla jastrzębian są kwestią czasu, obudził się zespół Unii. W 27. minucie Unia zdobyła pierwszego gola. Kamil Kalinowski minął Tomasza Pastryka, po czym posłał krążek pod parkany niepewnie interweniującego Roberta Slipczenko.

Poziom emocji podniósł Marcin Jaros. Kapitan Unii w 35. minucie gry trafił na 3:2 i przewaga jastrzębian, z trzech bramek, stopniała do zaledwie jednej.

Do 56. minuty na tablicy swietlnej widniał rezultat 3:2. Na 4 minuty przed końcową syrną losy meczu wciąż nie były rozstrzygnięte. Ten stan niepewności przerwał dopiero Mateusz Bryk, który trafił do siatki na trzy sekundy przed końcem gry w liczebnej przewadze.

Goście jednak ani myśleli się poddać. W końcowych fragmentach meczu trener Unii, Peter Mikula zadecydował - cała naprzód i gramy bez bramkarza. Efekt był odwrotny od zamierzonego. Wynik na 5:2 ustalił Petr Lipina i jastrzębianie po raz kolejny w tym sezonie zainkasowali komplet punktów.

JKH GKS Jastrzębie - Unia Oświęcim 5:2 (2:0, 1:2, 2:0)
05:29 - 1:0 - Radosław Nalewajka - Łukasz Nalewajka
14:11 - 2:0 - Richard Bordowski - Mateusz Rompkowski
22:35 - 3:0 - Jirzi Zdenek - Damian Kapica
26:46 - 3:1 - Kamil Kalinowski - Jarosław Różański
35:00 - 3:2 - Marcin Jaros - Peter Tabaczek
56:06 - 4:2 - Mateusz Bryk - Radek Prochazka (5/4)
59:36 - 5:2 - Petr Lipina - Richard Kral, Mateusz Danieluk (pusta bramka)

JKH GKS Jastrzębie: Slipczenko - Górny, Kotaszka (2'), Danieluk, Kral, Lipina - Mateusz Rompkowski, Bryk, Bordowski (2'), Prochazka, Urbanowicz (12') - Marzec, Labryga, Kapica, Zdenek, Kogut - Pastryk, Bychawski, Ł. Nalewajka, Minge, R. Nalewajka (2'). Trener: Mojmir Trliczik.
Unia Oświęcim: Fikrt - Kasperczyk, Połącarz, Różański, Kalinowski, Piotrowicz - Ciura, Jakesz (4'), Wojtarowicz, Tabaczek, Jaros - Piekarski, Urbańczyk, Adamus, Komorski (2'), Malicki - Żogała, Nowotarski, Kwadrans, Stachura, Fiedor. Trener: Peter Mikula.
Sędziowali: Tomasz Radzik (główny) - Marcin Młynarski, Tomasz Przyborowski (liniowi).
Kary: 18':6'.
Strzały: 39:24.