JKH wygrywa z wicemistrzami Słowacji

2020-01-09, Autor: JP, źródło: JKH

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie po raz drugi w tym sezonie pokonali na wyjeździe wicemistrzów Słowacji, HK Nitra. Podobnie jak w finałach Pucharu Polski klasą wykazał się bramkarz Ondrej Raszka.

Wynik spotkania już w 3. minucie otworzył przy grze w przewadze Lane Scheidl, który strącił krążek po uderzeniu z dystansu Kenney'a Morrisona. Na szczęście jastrzębianie bardzo szybko odpowiedzieli na to trafienie, gdy po przejściu do kontrnatarcia spod niebieskiej piekielnie mocno strzelił Henrich Jabornik, a dzieła dopełnił Łukasz Nalewajka. Do końca pierwszej odsłony wynik nie uległ zmianie, choć inicjatywę mieli gospodarze.

Druga partia należała do naszego zespołu, który oddał w tej części gry niemal dwa razy więcej strzałów niż Słowacy. Dwa z nich udało się zamienić na gole, co w efekcie pozwoliło gościom na objęcie dość niespodziewanego dwubramkowego prowadzenia. Pierwszy cios w 29. minucie wyprowadzili wspólnie Martin Kasperlik i Dominik Paś. Ten pierwszy w swoim stylu pomknął pod bramkę gospodarzy, zaś ten drugi skutecznie dobił rywali. Nitra rzuciła się do odrabiania strat, ale mimo naporu gospodarzy to jastrzębianie ukłuli po raz trzeci, gdy w 36. minucie po pełnej niezwykłej waleczności akcji całego zespołu koziołkujący po strzale Kamila Górnego krążek z najbliższej odległości wbił do siatki Maris Jass.

Trzecia tercja rozpoczęła się dla naszego zespołu fatalnie, bowiem już w 14. sekundzie przy kolejnej grze w pięciu na czterech Słowacy zdobyli kontaktowego gola. To oznaczało, że wicemistrzowie kraju za Tatrami mieli niemal pełne dwadzieścia minut na uzyskanie korzystnego wyniku. Tymczasem niezwykle waleczni podopieczni Roberta Kalabera wytrzymali napór gospodarzy, którzy przez cały ten czas egzaminowali Ondreja Raszkę. "Ondra" spisywał się jednak fantastycznie, doprowadzając faworyta do rozpaczy i po raz kolejny udowadniając, jak nieprzeciętnymi umiejętnościami dysponuje.

Rewanż odbędzie się na Lodowisku Jastor w przyszły czwartek o godz. 18:00. Przypomnijmy, że w tej edycji Pucharu Wyszehradzkiego JKH GKS Jastrzębie wygrał jak dotychczas... wszystkie mecze!

8 stycznia 2020, Nitra, 18:00
HK Nitra - JKH GKS Jastrzębie 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
1:0 Scheidl (Morrison, Blackwater) 02:46, 5/4
1:1 Ł. Nalewajka (Jabornik, Iossafov) 05:09
1:2 Paś (Kasperlik, Górny) 28:23
1:3 Jass (Kasperlik, Górny) 35:12
2:3 Koys (Yellow Horn, Morrison) 40:14, 5/4

HK Nitra: Hanuljak - Mezei, Morrison, Csányi, Kollár, Yellow Horn - Pupák, M. Versteeg, Fominych, Blackwater, Scheidl - S. Rácz, A. Sloboda, Buček, Lušňák, Koyš - Kubka, Korím, Hrušík, Minárik, Tábi.

JKH GKS Jastrzębie: Raszka - Jass, Górny, Wałęga, Kasperlik, Urbanowicz - Jabornik, Auvinen, Iossafov, Virtanen, Ł. Nalewajka - Michałowski, Gimiński, Paś, R. Nalewajka, Jarosz - Matusik, Kulas.

Strzały: 27 - 22 / Kary: 2 - 6 / Widzów: 1 211.