Wiadomości

JKH zaczyna finał od porażki

2015-03-24, Autor: mkor, źródło: JKH

JKH GKS Jastrzębie przegrało pierwszy finałowy mecz z GKS Tychy 1:2. Podopiecznym Roberta Kalabera zdecydowanie zabrakło tego dnia szczęścia pod bramką rywala.

Już od początku spotkania jastrzębianie przeważali i znacznie dłużej od tyszan utrzymywali się przy krążku. Nic to jednak nie oznaczało, bowiem przyjezdni tego dnia byli świetnie ustawieni taktycznie i bardzo rzadko popełniali błędy, które mogły ich kosztować utratę gola. W 9. minucie wynik otworzył Jakub Witecki, który świetnie zachował się pod bramką i okazał się lepszy od Przemysława Odrobnego. Tychy jednak długo prowadzenia nie świętowały, ponieważ kilka sekund później był już remis za sprawą Romana Němečeka. Podopieczni Jiří Šejby konsekwentnie realizowali założenia taktyczne na ten mecz i w końcówce spotkania wykorzystali kontrę, a strzał Nicolasa Bescha wylądował w bramce.

W drugiej tercji emocji brakowało, a samo spotkanie nie stało już na tak wysokim poziomie. Gospodarze co prawda rzucili się do ataku po wznowieniu gry, ale znowu mieli problem z kreowaniem i wykorzystywaniem swoich okazji. Na lodzie dochodziło do spięć, były też i kary, ale nawet wtedy jastrzębianie nie potrafili znaleźć sposobu na pokonanie Żigardy’ego.

Kolejna odsłona spotkania łudząco przypominała wcześniejszą tercję. Przebieg spotkania był wręcz identyczny, ale przegrywająca drużyna Roberta Kalabera musiała postawić wszystko na jedną kartę i za wszelką cenę spróbować pokonać bramkarza rywali. W samej końcówce gospodarze jeszcze zdjęli bramkarza, ale i to nie przyniosło oczekiwanych rezultatów.

Jastrzębianie przegrywają tym samym pierwszy finałowy mecz, a już jutro czeka ich rewanż, który zostanie rozegrany na Jastorze o 18:00. Warto dodać, że do gry powrócił Mateusz Danieluk, który przez długi czas zmagał się z kontuzją.

> Pierwszy finałowy mecz na zdjęciach

JKH GKS JASTRZĘBIE - GKS Tychy 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)

0:1 - 08:45 - Jakub Witecki - Jurij Kuzin

1:1 - 09:10 - Roman Němeček - Petr Polodna, Leszek Laszkiewicz
1:2 - 19:49 - Nicolas Besch - Adam Bagiński

JKH GKS Jastrzębie: Odrobny (Zabolotny) - Němeček, Rompkowski, Laszkiewicz, Polodna, Bordowski - Protivný, Bryk, Urbanowicz, Steber, Przygodzki - Aleksyuk, Górny, Kulas, Bondariev, Plichta - Pastryk, Kantor, Danieluk, Ł. Nalewajka, Marzec.

GKS Tychy: Žigárdy (Kosowski) - Kotlorz, Besch, Vitek, Kartoshkin, Kogut - Hertl, Ferenc, Kuzin, Rzeszutko, Witecki - Sokół, Pociecha, Bagińśki, Galant, Woźnica - Wanacki, Majoch, Kolusz, Parzyszek, Guzik.

Kary:
4 min - 14 min / Strzały: 40-13 / Widzów: 2 000.

Sędziowali: Włodzimierz Marczuk, Paweł Meszyński (główny) - Wojciech Moszczyński, Sławomir Szachniewicz (liniowi).
Trenerzy: Róbert Kaláber (JKH GKS Jastrzębie) - Jiří Šejba (GKS Tychy).

Stan rywalizacji (do czterech zwycięstw): 1:0 dla GKS-u Tychy.