JKH zakończy w tym sezonie na półfinale?

2014-03-12, Autor: mkor, źródło: JKH
Drugą porażkę w półfinale Polskiej Hokej Ligi odnieśli hokeiści Jastrzębskiego Klubu Hokejowego. Tym razem ulegli w Sanoku dopiero po rzutach karnych 2:3. Z grodu Grzegorza drużyna wraca bez zwycięstwa, za to z dwoma porażkami.

Podobnie jak w pierwszym meczu i tym razem zespół Mojmira Trliczki zaczął bardzo dobrze. Po trafieniach Filipa StoklasyRicharda Bordowskiego jastrzębianie prowadzili w Sanoku 2:1. Prowadzili przez 28 minut gry.Gospodarze za sprawą Marka Strzyżowskiego wyrównali na początku trzeciej tercji. Zanosiło się zatem na powtórkę z rozrywki - i kolejną przegraną, mimo prowadzenia. W regulaminowym czasie gry jastrzębianie zdołali jeszcze remis utrzymać, ale już w rzutach karnych byli już bezradni. Przegrali w nich 0:2 i cały mecz 2:3.

Po porażce w poniedziałkowym meczu 2:5, wtorkowe 2:3 to już druga porażka JKH w tym półfinale. Rywalizacja toczy się jednak do czterech zwycięstw, a następne dwa mecze rozegrane zostaną na Jastorze. Najblizszy piątek (godz. 18:00) i sobota (godz. 18:30) muszą być zwycięskie w wykonaniu naszych hokeistów.

Ciarko PBS Bank KH Sanok - JKH GKS Jastrzębie 3:2 k. (1:2, 0:0, 1:0, 0:0, 2:0)

0:1 (04:32) Filip Stoklasa - Maciej Urbanowicz
1:1 (09:38) Vojtech Kloz - Martin Vozdecky, Samson Mahbod (5/3)
1:2 (12:43) Richard Bordowski - Richard Kral, Kamil Górny (5/4)
2:2 (40:56) Marek Strzyżowski - Nicolas Besch, Samson Mahbod
3:2 (65:00) Petr Szinagl (decydujący rzut karny)

Ciarko PBS Bank KH Sanok (2'): Murray - Richter, Kloz, Vozdecky (2'), Mahbod, Szinagl - Dutka (2'), Besch, Mermer, Bayrack, Danton (2') - Rąpała, Pociecha (2'), Strzyżowski, Zapała (2'), Biały - Ćwikła, Kostecki (2'), Wilusz, H. Demkowicz.

JKH GKS Jastrzębie: Odrobny - Zatko (2'), Rompkowski, L. Laszkiewicz, Pasiut (6'), Kapica - Pastryk, Bryk, Danieluk, Kral, Bordowski (2') - Labryga (2'), Górny, Urbanowicz (4'), Prochazka, Kulas - Flaszar, Kogut, Marzec, Stoklasa.

Kary: 14'-16'.
Widzów: 2 600.
Sędziowali: Przemysław Kępa, Zbigniew Wolas (główni) - Marcin Młynarski, Tomasz Przyborowski (liniowi).