JKH zalicza zalicza strzał w dziesiątkę

2019-09-26, Autor: źródło: JKH

Czwarty mecz i czwarta wygrana! Hokeiści JKH GKS Jastrzębie kontynuują zwycięską passę w ekstralidze, pewnie i zasłużenie pokonując w środowy wieczór na Jastorze Kadrę PZHL U23 10:1 (1:1, 5:0, 4:0). Dzięki tej wygranej podopieczni Roberta Kalabera objęli prowadzenie w tabeli Polskiej Hokej Ligi.

W poprzednim sezonie mecze z Kadrą PZHL nie były dla naszego zespołu "spacerkiem". Dość przypomnieć, że jastrzębianie stracili nawet z tym rywalem jeden punkt! Tym razem nie było wątpliwości - jedynie w pierwszych dwudziestu minutach goście potrafili nawiązać walkę z faworytem. Co więcej, gola dla Kadry strzelił nasz zawodnik Marcin Płachetka, a zatem "tradycji stało się zadość", ponieważ przed rokiem bramki dla tego zespołu zdobywał przy Leśnej... Kamil Wałęga.

Licznik ruszył w drugiej tercji, zatrzymując się ostatecznie na dziesięciu. Tyle razy skapitulować musiał Maciej Miarka, który zresztą na co dzień również występuje w I-ligowych rezerwach JKH GKS. Dorobkiem strzeleckim po naszej stronie podzielili się: Kamil Wróbel, Artem Iossafov (po dwa gole), Radosław Nalewajka, Dominik Paś, Dominik Jarosz, Patryk Matusik, Kamil Wałęga i Patryk Pelaczyk. Goście w ostatniej minucie mogli zmniejszyć rozmiary porażki, ale Maciej Rybak nie zdołał wygrać pojedynku z Ondrejem Raszką. Rezultat z Jastora jest pierwszym dwucyfrowym wynikiem w PHL w tym sezonie.

W najbliższy piątek o godz. 18:00 podopieczni trenera Roberta Kalabera powalczą o utrzymanie pozycji lidera, ale zadanie będą mieli po wielekroć trudniejsze, bowiem przy Leśnej zamelduje się GKS Tychy.

25 września 2019, Jastrzębie-Zdrój, 18:00
JKH GKS Jastrzębie - Kadra PZHL U23 10:1 (1:1, 5:0, 4:0)
10:1 Iossafov 54:43

JKH GKS Jastrzębie: Raszka - Michałowski, Górny, R. Nalewajka, Jarosz, Urbanowicz - Gimiński, Kostek, Iossafov, Rohtla, Ł. Nalewajka - Jass, Radzieńciak, Paś, Wałęga, Sołtys - Matusik, Chorążyczewski, Pelaczyk, Sawicki, Wróbel

Kadra PZHL: Miarka - Bizacki, Opiłka, Płachetka, Mularczyk, Rybak - Noworyta, Glazer, Augustyniak, Ubowski, Krzyżek - Luszniak, Khoperia, Zając, Blanik, Piotrowski - Florczak, Biłas, Filipek, Tyczyński, Misterkiewicz

Strzały: 68 - 18 / Kary: 20 - 6 / Widzów: 250
Sędziowali: Paweł Breske, Mateusz Krzywda (główni) oraz Dariusz Pobożniak, Mateusz Kucharewicz (liniowi).