JKH zaznaje smaku porażki w play-offach

2015-03-14, Autor: mkor, źródło: JKH

JKH GKS Jastrzębie przegrał sobotnią rywalizację z MMKS Podhale Nowy Targ 5:2. Oznacza to tym samym, iż niezależnie od wyniku jutrzejszego spotkania rywalizacja wróci na Jastor 18 marca.

Pierwsza tercja przebiegała pod dyktando Podhalan, którzy pierwszego swojego gola zdobyli już w 7. minucie meczu. Wówczas piłkę w siatce gości umieścił Piotr Kmiecik. Niewiele później było już 2:0, a na listę strzelców wpisał się Joni Haverinen.

W kolejnej odsłonie kibice Nowego Targu mogli oglądać już zaciętą rywalizację i wiele bramek. Już na początku Damian Kapica wykorzystał swoją okazję i pokonał bramkarza rywala. Wyraźne prowadzenie Podhalan zmotywowało jastrzębian, którzy w końcu znaleźli drogę do bramki. Gola kontaktowego zdobył Martin Przygodzki. Gospodarze jednak nie odpuszczali i nie zwalniali na tempie, co spowodowało, że kolejny raz już w tym meczu bramkarz JKH musiał skapitulować. Drugie już tego dnia trafienie na swoje konto zapisał Piotr Kmiecik. Odrobienie strat wydawało się być już bardzo skomplikowane, ale nadzieję na dokonanie tego dał Tomasz Protivny, który wykorzystał grę w przewadze.

Trzecia tercja zapowiadała się wobec tego bardzo interesująco. Na lodzie nie zabrakło emocji, a kibice byli świadkami wielu spięć między graczami dwóch drużyn. Ostatniego gola w tym spotkaniu zdobył Damian Kapica, którego trafienie zadecydowało o zwycięstwie 5:2 podopiecznych Marka Ziętary. GKS następny mecz w półfinale Polskiej Ligi Hokeja zagra już jutro o godzinie 18:00 w Nowym Targu.

MMKS PODHALE NOWY TARG – JKH GKS JASTRZĘBIE 5:2 (2:0, 2:2, 1:0)

Stan rywalizacji: 1-2 (do czterech wygranych)

1:0 – 07:05 - Piotr Kmiecik - Damian Kapica, Kasper Bryniczka

2:0 – 16:30 – Joni Haverinen – Kasper Bryniczka, Piotr Kmiecik

3:0 21:52 – Damian Kapica – Piotr Kmiecik

3:1 – 26:54 – Martin Przygodzki – Tomasz Kulas, Artem Bondarew

4:1 – 32:11 – Piotr Kmiecik - Kasper Bryniczka, Damian Kapica

4:2 – 34:50 - Tomasz Protivny - Maciej Urbanowicz, Jan Steber (5/4)

5:2 - 42:34 – Damian Kapica - Dariusz Gruszka, Damian Tomasik (5/4)

Podhale Nowy Targ: Raszka - Haverinen, Sulka, Gruszka, Dziubiński, Różański - Tomasik, Luczka, Kapica, Bryniczka, Kmiecik - Imrich, Mrugała, Michalski, Wronka, Omeljanienko - Jaśkiewicz, Wojdyła, Zarotyński, Olchawski, Wielkiewicz.

JKH GKS Jastrzębie: Zabolotny (od 32:11 Odrobny) - Rompkowski, Nemeczek, Plichta, Polodna, Bordowski - Bryk, Protivny, Urbanowicz, Steber, Marzec - Górny, Aleksiuk, Kulas, Ł. Nalewajka, Bondariew - Kantor, Pastryk, Świerski, Przygodzki, R. Nalewajka.

Kary: 72 – 69 minut.