JKH zbliża się do brązu

2014-03-25, Autor: mkor, źródło: JKH
JKH nie składa broni i chce zdobyć medal w tym sezonie. Pierwszy krok został wczoraj uczyniony. Nasi hokeiści pokonali u siebie Aksam Unię Oświęcim 6:3 (2:1, 2:1, 2:1).

Jastrzębianie wygrali wszystkie trzy tercje. Wynik już w 14. sekundzie spotkania otworzył Grzegorz Pasiut, później podwyższył Richard Kral.W drugiej tercji, w pewnym momencie, mieliśmy remis. Goście odrobili dwubramkową stratę, ale odpowiedź JKH był konkretna. Najpierw Mateusz Bryk, a potem kolejny raz Pasiut pokonali bramkarza przyjezdnych i było 4:2.

W trzeciej tercji Unia zbliżyła się do jastrzębian na dystans jednego gola. Wtedy jednak nasi zawodnicy znowu potrafili się oddalić - dwie bramki zdobył Richard Borodowski i mecz zakończył się wynikiem 6:3 dla JKH.

Mecz o brązowy medal toczy się do trzech wygranych. Dzisiaj, we wtorek, o godz. 18:00 drugie starcie na Jastorze. Póki co, stan rywalizacji to 1:0 dla JKH.

JKH GKS Jastrzębie - Aksam Unia Oświęcim 6:3 (2:1, 2:1, 2:1)
4:3 (46:47) Roman Tvrdoń - Wojtarowicz, Ciura
5:3 (56:51) Richard Bordowski - Adrian Labryga, Grzegorz Pasiut (5/4)
6:3 (58:28) Richard Bordowski - Leszek Laszkiewicz, Grzegorz Pasiut (pusta bramka)

JKH GKS Jastrzębie: Odrobny - Rompkowski (2'), Labryga (2'), Bordowski, Pasiut, Laszkiewicz - Górny, Zatko, Stoklasa, Kral, Danieluk (4') - Pastryk, Bryk, Zdenek, Prochazka, Urbanowicz (4') - Flaszar, Kapica, Marzec, Kulas.

Aksam Unia Oświęcim: Fikrt - Połącarz, Jakesz, Barinka, Tabaczek (4'), Jaros - Ciura, Gabryś (2'), Wojtarowicz, Lipina, Tvrdoń - Kasperczyk, Piekarski, Biepierszcz, Kalinowski, Piotrowski - Gabrisz (2'), Komorski, Adamus, Różański, Modrzejewski. Kary: 12':8'. Strzały: 41:28. Widzów: 1 000. Sędziowali: Przemysław Kępa, Tomasz Radzik (główni) oraz Marcin Młynarski, Tomasz Przyborowski (liniowi).