JKH zdobywa 6 bramek w Janowie

2019-10-23, Autor: JKH

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie pewnie i zgodnie z planem pokonali na wyjeździe Naprzód Janów 6:1 (4:0, 1:1, 1:0). Dzięki trzem punktom na Jantorze jastrzębianie utrzymali pozycję lidera ekstraligi.

Zwycięstwo naszego zespołu ani przez moment nie było zagrożone. Wynik otworzył już w 2. minucie Dominik Paś, który "napoczął" gospodarzy ładnym uderzeniem z dystansu. Niebawem rezultat podwyższyli Martin Kasperlik i ponownie Paś, zaś strzelaninę po kwadransie zakończył Maciej Urbanowicz.

W drugiej odsłonie podopieczni Jacka Szopińskiego mieli nieco więcej z gry, co było efektem "zwolnienia tempa" przez JKH GKS. Wprawdzie Naprzód najpierw zmarnował podwójną przewagę, ale w końcu w 34. minucie zdobył bramkę, która w ostatecznym rozrachunku okazała się trafieniem honorowym. Lider natychmiast wrzucił wyższy bieg i jeszcze przed przerwą za sprawą strzału spod niebieskiej Jakuba Michałowskiego podwyższył prowadzenie, zaś w tuż po niej wynik ustalił Maciej Urbanowicz. W końcówce zawodów na tafli zrobiło się nieco bardziej nerwowo, ale nie wpłynęło to na losy pojedynku.

Teraz przed naszym zespołem kilka dni przerwy, bowiem kapitalnie zapowiadający się wyjazdowy hit z GKS Tychy odbędzie się dopiero w niedzielę. Natomiast na Jastorze widzimy się za tydzień na pojedynku z Comarch Cracovią.

22 października 2019, Janów, 19:00
KS Naprzód Janów - JKH GKS Jastrzębie 1:6 (0:4, 1:1, 0:1)
1:6 Urbanowicz (Jass, Kasperlik) 43:11

KS Naprzód Janów: Bernard - Wąsiński, Syrojeżkin, Kondraszow, Paczkowski - Bodora, Stępień, Piper, Rajski, Kapłon - Sarna, Krokosz, Rybak, Skrodziuk, Ksiondz - Wróbel, Pohl, Niedźwiedź.

JKH GKS Jastrzębie: Marek - Jabornik, Jass, Urbanowicz, Sawicki, Kasperlik - Górny, Radzieńciak, Sołtys, Paś, Wróbel - Gimiński, Michałowski, Ł. Nalewajka, Jarosz, R. Nalewajka - Chorążyczewski, Pelaczyk, Kulas

Strzały: 22 - 48 / Kary: 12 - 22 / Widzów: 150.

Sędziowali: Przemysław Gabryszak, Paweł Pomorzewski (główni) oraz Daniel Lipiński, Sebastian Machel (liniowi).