JKH zostaje liderem po dreszczowcu w Sanoku

2015-01-31, Autor: mkor, źródło: JKH

JKH GKS Jastrzębie pokonał wczoraj po rzutach karnych Ciarko PBS Bank KH Sanok (4:5). Taki fakt spowodował jednocześnie, że to pomarańczowi zostali liderem polskiej ligi hokeja z 88. oczkami.

Pierwsza tercja należała do gospodarzy, którzy tego dnia grali bez Mike’a DantonaMatta Williamsa. Na pierwszą bramkę kibice musieli czekać do 18. minuty. Krążek w bramce gości umieścił wówczas Rafał Dutka. Pierwsze 20. minut było jednak przedsmakiem tego co działo się dalej.

Po przerwie jastrzębianie zaatakowali i już po minucie udało im się zdobyć gola, którego autorem był Tomasz Kulas. Gospodarze nadal jednak stawiali trudne warunki przyjezdnym i w końcówce drugiej tercji znowu okazali się lepsi. Najpierw strzelił Michael Cichy w 35. minucie, a później to samo uczynił Lukáš Endál. Taki obrót spraw sprawił, że było już 3:1.

Ostatnia część gry była jedyną nadzieją dla JKH na zwycięstwo i objęcie fotelu lidera. Mateusz Rompkowski, Roman Němeček i Artem Bondariev zmienili losy meczu strzelając razem trzy bramki i dając prowadzenie zespołowi prowadzonemu przez Róberta Kalábera. Kary nałożone na zawodników Jastrzębian dały jednak szansę gościom, którą wykorzystał Miroslav Zaťko.

Remis powodował, że musiała zostać rozegrana dogrywka. Rozstrzygnięcia nie było, więc odbyły się rzuty karne. W nich lepsi okazali się Jastrzębianie. Zwycięski rzut karny wykonał Petr Polodna i to jego drużyna objęła pozycję lidera w tabeli wyprzedzając sanoczan.

CIARKO PBS BANK KH SANOK - JKH GKS JASTRZĘBIE 4:5 k. (1:0, 2:1, 1:3, 0:0, 0:1)

1:0 - 17:53 - Rafał Dutka - Bogusław Rąpała, Marek Strzyżowski

1:1 - 21:15 - Tomasz Kulas - Michal Plichta, Petr Polodna

2:1 - 34:33 - Michael Cichy - Lukáš, Anton Klementyev

3:1 - 37:43 - Lukáš Endál - Miroslav Zaťko, Jordan Pietrus

3:2 - 45:16 - Mateusz Rompkowski - Richard Bordowski, Leszek Laszkiewicz

3:3 - 49:08 - Roman Němeček - Leszek Laszkiewicz, Artem Bondariev (5/4)

3:4 - 50:56 - Artem Bondariev

4:4 - 57:08 - Miroslav Zaťko - Jordan Pietrus, Petr Šinágl (5/3)

4:5 - 65:00 - Petr Polodna (zwycięski rzut karny)

Ciarko PBS Bank KH Sanok: Pitton (Skrabalak) - Klementyev, Zaťko, Vozdecký, Cichy, Šinágl - Richter, Turoň, Endál, Pietrus, Kostecki - Rąpała, Dutka, Strzyżowski, Ćwikła, Wilusz - Demkowicz, Dolny, Mermer, Sawicki, Biały.

JKH GKS Jastrzębie: Odrobny (Zabolotny) - Němeček, Rompkowski, Laszkiewicz, Bondariev, Bordowski - Protivný, Bryk, Kulas, Polodna, Plichta - Górny, Aleksyuk, Marzec, Steber, Świerski oraz Pastryk, Kantor, Ł. Nalewajka, R. Nalewajka.

Kary: 16 min - 12 min / Strzały: 24-37 / Widzów: 1 800.

Sędziowali: Paweł Meszyński (główny) - Grzegorz Klich, Piotr Matlakiewicz (liniowi).

Trenerzy: Miroslav Fryčer (Ciarko KH Sanok) - Róbert Kaláber (JKH GKS Jastrzębie).