zamknij

Wiadomości

JSW przygląda się kopalni Dębieńsko. Czy odkupi ją od NWR?

2013-02-15, Autor: pww
Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej nie ma w planach przejęcia konkretnej kopalni, ale obserwuje rynek. Zdaniem Jarosława Zagórowskiego, prezesa JSW ciekawą opcją jest kopalnia Dębieńsko.

Reklama

O planach akwizycyjnych JSW pisaliśmy już kilka tygodni temu.  Jarosław Zagórowski przyznaje, że Bogdanka jest za droga, a w kwestii Katowickiego Holdingu Węglowego nie ma żadnych rozmów. Z kolei sytuacja NWR stale się pogarsza.

W opinii prezesa ciekawa jest inwestycja NWR w Dębieńsku. – NWR reaktywuje nieczynną kopalnię Dębieńsko, gdzie znajdują się spore złoża węgla koksowego. Z zainteresowaniem przyglądamy się tej inwestycji. Na razie nie może być mowy o przejęciu tej kopalni, bo to NWR jest właścicielem i nie mówi nic o chęci sprzedaży, czy szukaniu partnera. Jeśli ta sytuacja się zmieni, to wówczas będziemy mogli zapoznać się z całą dokumentacją i podjąć decyzję – mówi prezes.

 

Dlaczego JSW nie interesowała się kopalnią wcześniej, gdy jeszcze nie została przejęta przez NWR? – W minionych latach spółka skupiała się głównie na istniejącej infrastrukturze. Teraz jest inaczej, bo mamy możliwość wyemitowania obligacji za 1 mld euro – wyjaśnia Zagórowski.

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
  • ~joseph 2013-02-17 09:31:26

    To pewnie byłoby dobre rozwiązanie, zarówno dla samej spółki, jak i pracowników. Wystąpiłoby też ożywienie gospodarcze w tym regionie.

    0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuJastrzebie.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuJastrzebie.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuJastrzebie.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy weźmiesz udział w wyborach 10 maja?
Oddanych głosów: 1536