Juniorka JKTS-u Jastrzębie trzecią zawodniczką na Śląsku!

2017-03-08, Autor: df, źródło: JKTS Jastrzębie

Zawodniczki JKTS-u Jastrzębie mogą się pochwalić dobrymi wynikami zarówno w rozgrywkach ligowych, jak i w ogólnopolskich turniejach tenisa stołowego. Magdalena Graboń zdobyła w Bytomiu brązowy medal mistrzostw Śląska, a młodziczka Anna Kubiak awansowała do turnieju głównego Grand Prix Polski Juniorów w Krośnie.

Juniorka z tytułem mistrzyni seniorek

19 lutego w Bytomiu odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Śląska Seniorek i Seniorów w tenisie stołowym. Magdalena Graboń z JKTS-u Jastrzębie z Karoliną Tokarską z RKS-u Cukrownik Chybie wystartowały w grach podwójnych seniorek, gdzie zdobyły brązowy medal. Trzecie miejsce na Śląsku to duże osiągnięcie dla juniorki z Jastrzębia-Zdroju. Tym bardziej, że jej przeciwniczkami były seniorki. Tymczasem Magdalena ma przed sobą jeszcze dwa sezony startów wśród juniorek.

Najmłodsza nie znaczy najsłabsza

Natomiast w dniach 24-26 lutego w Krośnie miało miejsce 3. Grand Prix Polski Juniorów, w którym wzięły udział 16-letnia Magdalena Graboń i 12-letnia młodziczka – Anna Kubiak. Pierwsza z nich nie może zaliczyć tego startu do udanych, ponieważ już po meczach grupowych odpadła z turnieju. Najpierw nie sprostała Natalii Matwiszyn, zawodniczce KU AZS Akademia Ekonomiczna Wrocław (0:3), a później Natalii Szymczyk z MKS-u Skarbek Tarnowskie Góry (0:3). Tym samym jastrzębianka zajęła trzecie miejsce w grupie i odpadła z zawodów.

Z kolei Anna Kubiak, która jest jeszcze młodziczką zmierzyła się ze starszymi rywalkami sprawiając im niemałą niespodziankę. Zawodniczka JKTS-u wygrała 3:0 z Zuzanną Grzesińską z KTS-u Mysłowice oraz z Kingą Tymicką. Zatrzymała ją dopiero Zuzanna Kozioł, z którą przegrała 0:3. Wyniki rozgrywek pozwoliły Annie zająć drugie miejsce w grupie i zbliżyć się do turnieju głównego.

W meczu o bezpośredni awans do turnieju głównego tenisistka stołowa z Jastrzębia spotkała się z Iloną Sztwiertnią z LKS-u Lesznianka Leszna Górna, groźną rywalką z kategorii młodziczek. W dotychczasowych meczach górą była zawodniczka z Lesznej Górnej. Pierwszą partię meczu wygrała do dziewięciu Anna. Jednak dwa następne sety przegrała do 5 i 9, a kiedy w czwartym secie było 10:10 napięcie sięgnęło zenitu. Na domiar złego sędzia nie zaliczył zawodniczce JKTS-u kolejnego, zdobytego punktu. Na szczęście Kubiak wyrównała na 11:11 i dwoma kolejnymi skutecznymi zagraniami wygrała seta 13:11. W końcówce ostatniej partii było już 9:9 i wydawało się, że i tym razem przeciwniczka będzie lepsza. Jednak dwie kapitalne akcje spowodowały, że jastrzębianka wygrała seta 11:9 i jako najmłodsza uczestniczka turnieju awansowała do turnieju głównego.

W turnieju głównym Anna Kubiak dzielnie walczyła, ale różnica kilku lat w stosunku do rywalek dawała o sobie znać i jastrzębianka musiała uznać wyższość dużo starszych przeciwniczek.

JKTS wiceliderem tabeli

Zaś w rozgrywkach II ligi kobiet tenisistki stołowe z Jastrzębia-Zdroju odniosły kolejne zwycięstwo i objęły fotel wicelidera tabeli. W zaległym, wyjazdowym meczu pierwsza drużyna JKTS pewnie pokonała zespół Halembianki Ruda Śląska 8:2.

Punkty dla JKTS-u zdobyły: Patrycja Kapek - 2, Dorota Paluch, Alina Zborowska, Magdalena Graboń (16-latka ), Anna Kubiak (12-latka ) po 1,5.