Juniorzy Jastrzębskiego Węgla w finale Mistrzostw Polski!

2017-04-08, Autor: gs

Zawodnicy Jastrzębskiego Węgla w emocjonującym półfinale pokonali ekipę z Rzeszowa. Pomarańczowi o Mistrzostwo Polski powalczą z MOS-em Wolą Warszawa.

Jastrzębianie dobrze weszli w półfinałowe spotkanie. Zagrywka Karola Redyka i dobra postawa w bloku Patryka Czyrniańskiego dały Pomarańczowym sześć oczek przewagi 8:2. Podopieczni Jarosława Kubiaka grali jak z nut, natomiast rzeszowianie popełniali wiele błędów. Set zakończył się wynikiem 25:17.

Druga partia nie była już tak znakomita w wykonaniu młodych jastrzębian jak pierwsza. W połowie seta rzeszowianie odskoczyli na trzy punkty 14:17. Jastrzębianie wyrównali 17:17, by za chwilę znów stracić kilka punktów z rzędu. AKS Resovia wygrała tego seta 25:20.

Na początku trzeciego seta Rzeszów wyszedł na dwupunktowe prowadzenie 1:3. Jastrzębianie popełniali coraz więcej błędów i rywale odjechali na osiem oczek 6:14. Juniorzy Jastrzębskiego Węgla nie znaleźli recepty na doskonałą grę przeciwników. Przegrali seta do 15.

W kolejnym secie na początku gra toczyła się punkt za punkt 9:9. Po dobrej kontrze jastrzębianom udało się złapać dwa punkty przewagi 14:12. Maciej Krysiak dobrze spisywał się w polu serwisowym, dzięki czemu Pomarańczowi powiększyli przewagę 18:12. Nakręceni dobrą grą wygrali seta 25:16.

Piąty set dobrze otworzyli rywale 0:3. Jastrzębianie nie chcieli oddać łatwo zwycięstwa i szybko wyrównali 4:4. Czerwona kartka dla Resovii i jastrzębianie wyszli na prowadzenie 11:9. Pomarańczowi nie wypuścili z rąk już przewagi. Emocjonującą końcówkę zakończyła ostatecznie zepsuta zagrywka przeciwników 15:12.  Juniorzy Jastrzębskiego Węgla w finale Mistrzostw Polski!

Jastrzębski Węgiel – AKS Resovia Rzeszów 3:2 (25:17, 20:25, 15:25, 25:16, 15:12)