JW: pierwsze zwycięstwo w półfinale

W pierwszym meczu półfinału play-off Jastrzębski Węgiel pokonał ZAKSĘ Kędzierzyn – Koźle 3:0.

W pierwszym secie na pierwszą przerwę techniczną ZAKSA schodziła prowadząc 8:4. Po zagrywce Gierczyńskiego, jastrzębianie zaczęli odrabiać straty. Na parkiecie trwała wymiana ciosów i walka punkt za punkt. Świetna gra w kontrataku przyniosła kędzierzynianom prowadzenie 16:13 na drugiej przerwie technicznej. Trener JW. dokonał podwójnej zmiany. Na placu gry pojawili się Matteo Martino oraz Łukasz Polański, którzy zmienili Gierczyńskiego i Roba Bontjego. Po ataku Russella Holmesa było po 21. Po znakomitej akcji tego zawodnika JW. miał pierwszą piłkę setową w meczu (24:23). Udało się wykorzystać dopiero trzecią z nich i pierwszy set padł łupem gospodarzy (27:25).

Druga partia zaczęła się od prowadzenia gości 2:0. Jastrzębianie błyskawicznie wyrównali stan seta. Potem to znów kędzierzynianie byli w natarciu (4:2, 6:4), ale dzięki skuteczności Martino i Kubiaka „pomarańczowym” udało się doprowadzić do wyrównania po 6. Za sprawą skutecznego bloku duetu Martino-Holmes na Rouzierze jastrzębianie wyszli na prowadzenie 14:13, zaś dzięki efektownemu i co najważniejsze efektywnemu atakowi Holmesa gospodarze zeszli na drugą przerwę techniczną z jednopunktową przewagą.  Atak Łaski po taśmie dał jastrzębianom pierwszą piłkę setową w drugiej partii (24:23). Rywale jednak nie zamierzali odpuszczać. Jastrzębski Węgiel wykorzystał czwartą z nadarzających się szans i po bloku na Fontelesie objął prowadzenie w setach 2:0 (28:26).

> Zobacz fotorelację z meczu

W trzecim secie jastrzębianie radzili sobie znakomicie. Gdy Łasko ustrzelił Michała Ruciaka gospodarze zyskali dziesięciopunktową przewagę (11:1). Na dystansie seta goście zdołali zmniejszyć straty do ośmiu punktów (19:11). iłkę meczową dał atak Michała Łaski (24:14). Zagrywający Tischer przestrzelił w aut. W kolejnej akcji Kapelus zrobił to samo i Jastrzębski Węgiel wygrał 3:0.

Jastrzębski Węgiel - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (27:25, 28:26, 25:15)

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Tischer, Holmes, Kubiak, Bontje, Wojtaszek (libero) oraz Polański, Martino, Malinowski, Violas.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Rouzier, Pilarz, Gladyr, Wiśniewski, Fonteles, Ruciak, Gacek (libero) oraz Polański, Nogueira, Witczak, Kapelus.

Stan rywalizacji w play off (do trzech zwycięstw): 1:0 dla Jastrzębskiego Węgla.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0