JZWiK zdobył Wicemistrzostwo Polski w Międzybranżowym Pucharze w Halowej Piłce Nożnej

2016-03-23, Autor: ps, źródło: JZWiK
19-20 marca, równocześnie w dwóch halach sportowych k. Bielska-Białej, odbył się Puchar Polski Wodociągowców i Międzybranżowy Puchar Polski w Halowej Piłce Nożnej z udziałem Jastrzębskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji.

Drużyna z JZWiK w składzie: Krzysztof Margas, Marcin Kęska, Przemysław Nietrzebka, Rafał Habzda, Robert Rutowicz, Sebastian Guzy, Sebastian Nietrzebka oraz Tomasz Kądziela wywalczyła w sobotnich eliminacjach III miejsce w Pucharze Wodociągowców, które gwarantowało awans do głównych rozgrywek MPP.

W niedzielnym Międzybranżowym Pucharze Polski w Halowej Piłce Nożnej wzięło udział 12 najlepszych zespołów wyłonionych z sobotnich eliminacji. Ostatecznie do półfinału awansowały drużyny z Siewierza, Tych, Rzeszowa oraz JZWiK.

Przed meczem półfinałowym nie zabrakło szybkich ustaleń taktycznych, do których jeden z jastrzębskich zawodników użył szyszek i kamyczków z pobliskiego zieleńca. Nie da się ukryć, że z średnią wieku grających wynoszącą 36 lat, taktyka i rozum jest rzeczą bezcenną. Gorzko przekonali się o tym młodsi przeciwnicy JZWiK-u w półfinałach, gdyż wynik 1:0 udało się utrzymać do końcowego gwizdka, co dla wszystkich było ogromnym zaskoczeniem. Zawodnicy reprezentujący jastrzębski zakład zdołali poprawić swój największy sukces, jakim było IV miejsce MPP z 2007 r. W finale przeciwnikiem jastrzębian była drużyna z Rzeszowa. Pomimo ogromnego zaangażowania w walkę i sportowego zacięcia, lepszą drużyną okazali się zawodnicy z Podkarpacia i z wynikiem 2:4 zdobyli pierwsze miejsce w MPP.

Zespół z Jastrzębskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji S.A. wywalczył wicemistrzostwo w Międzybranżowym Pucharze Polski w Halowej Piłce Nożnej. Dodatkowy puchar i tytuł Króla Strzelców zdobył jastrzębski zawodnik Rafał Habzda - zdobywca 13 bramek w całym turnieju.

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 0