Wiadomości

Kamil Glik będzie dobrze wspominać swój debiut w Lidze Mistrzów

2016-09-15, Autor: df

Piłkarz AS Monaco dobrze rozpoczął swoją przygodę z rozgrywkami Ligi Mistrzów. Jego drużyna wygrała wczoraj z Tottenhamem Hotspur 2:1. Glik miał okazję podwyższyć wynik.

Najważniejszy turniej dla europejskich klubów piłkarskich wystartował w tym tygodniu. Wczoraj pierwszy mecz grupowy rozegrało AS Monaco, w którym obecnie gra Kamil Glik z Jastrzębia-Zdroju. Jego drużyna wygrała z Tottenhamem Hotspur 2:1.

Nasz reprezentant może swój debiut w Lidze Mistrzów zaliczyć do udanych. Co prawda, zawinił przy jedynej bramce przeciwnika, kiedy w 45. minucie nie zdążył doskoczyć do Toby'ego Alderweirelda i ten strzelił głową bramkę kontaktową. Jednak wcześniej jego koledzy z drużyny zdobyli dwie bramki dające zwycięstwo.

Sam Glik również miał sytuację bramkową. W 36. minucie po jego główce zabrakło kilku centymetrów by piłka wpadła do siatki. Gdyby strzelił gola w swoim debiucie w LM dołączyłby do grona takich sław jak Juergen Klinsmann, Thierry Henry czy Javier Saviola.

Polak zagrał cały mecz. W drugiej połowie zobaczył żółtą kartkę.