Kanonada strzelecka hokeistów w ćwierćfinale

2014-03-01, Autor: mkor, źródło: JKH
Do półfinału pozostało już tylko jedno zwycięstwo. Dzisiaj hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie ograli po raz drugi 1928 KTH Krynicę. Tym razem rozbili przyjezdnych aż 9:0. O krok od okrągłego rekordu był Richard Kral.

Po piątkowym zwycięstwie 6;1, jastrzębianie nie spuścili z tonu. Już po dwunastu minutach sobotniego starcia prowadzili 2:0, a krążek do bramki gości wpakowali Damian KapicaRichard Kral, który zaliczył 99 trafienie w barwach JKH.Jastrzębianie w drugiej tercji czuli się na boisku równie swobodnie co w pierwszej. Wynik podwyższyli Radek Prochazka (dwa gole) oraz Jirzi Zdenek (jeden) i Filip Stoklasa (jeden).

W trzeciej odsłonie, JKH wciąż nacierał. Dzięki dwóm bramkom Grzegorza Pasiuta i jednej Leszka Laszkiewicza, nasi hokeiści rozgromili ostatecznie przyjezdnych 9:0.

Do półfinału drużynie Mojmira Trliczika brakuje już tylko jednego zwyciestwa. Wszystko wskazuje na to, że stanie się one faktem we wtorek, kiedy nasza drużyna zagra w z KTH na tafli w Krynicy. To tam, Richard Kral powinien przekroczyć barierę stu goli.

Poniżej prezentujemy stan rywalizacji w pozostałych meczach ćwierćfinałowych:

GKS Tychy - Polonia Bytom 4:2, 5:2
Ciarko PBS Bank - HC GKS Katowice 11:0, 13:2
Comarch Cracovia - Aksam Unia 2:3, 2:3 k.
JKH GKS Jastrzębie - 1928 KTH 6:1, 9:0

JKH GKS Jastrzębie - 1928 KTH Krynica 9:0 (2:0, 4:0, 3:0)

1:0 (10:51) Damian Kapica - Leszek Laszkiewicz, Adrian Labryga
2:0 (11:10) Richard Kral - Tomasz Pastryk
3:0 (26:20) Radek Prochazka - Richard Kral (5/4)
4:0 (26:45) Jirzi Zdenek - Filip Stoklasa
5:0 (32:03) Radek Prochazka - Richard Kral (5/4)
6:0 (33:15) Filip Stoklasa - Adrian Labryga
7:0 (40:54) Grzegorz Pasiut - Leszek Laszkiewicz
8:0 (47:58) Grzegorz Pasiut - Leszek Laszkiewicz
9:0 (50:35) Leszek Laszkiewicz - Patrik Flaszar

JKH GKS Jastrzębie: Odrobny - Rompkowski, Labryga, Kapica, Pasiut, Laszkiewicz - Bryk, Pastryk, Bordowski, Kral, Danieluk - Górny, Flaszar, Kulas, Prochazka, Urbanowicz oraz Stoklasa, Marzec, Zdenek.

1928 KTH Krynica: Janin - Myjak, Kruczek, Zabawa, Bryła, Kisielewski - Zieliński, Pach, Maczuga, Dubel, Majoch - Gazda, Gimiński, Leśniak, Pesta, Janowiec oraz Susidko, Krokosz, Krok, Kopyściański.

Kary: 4'-10'.
Strzały: 67-15.
Widzów: 300.
Sędziowali: Sebastian Molenda (główny) oraz Grzegorz Cudek, Dariusz Pobożniak (liniowi).