Katowiczanie minimalnie lepsi. Trzecia porażka JKH z rzędu

2022-09-14, Autor: KB, źródło: jkh.pl

Zdecydowanie hokeiści, sztab oraz kibice nie zaliczą tego początku sezonu do udanych. Wczoraj zawodnicy JKH GKS-u Jastrzębie po raz trzeci z rzędu musieli uznać wyższość rywali. W trzecim kolejnym spotkaniu rozgrywanym na Jastorze jastrzębianie podejmowali mistrza Polski, GKS Katowice. Goście wygrali 2:1.

Początek meczu był zdecydowanie odmienny od tego w poprzednich spotkanich. Pierwszą bramkę w sezonie zdobyli bowiem hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie i na pierwszą przerwę schodzili z prowadzeniem 1:0.

W drugiej odsłonie wtorkowego meczu zobaczyliśmy jednak obraz gry podobny do tego ze starć z Podhalem i Zagłębiem. Katowiczanie dwukrotnie pokonali bramkarza JKH i to oni przed ostatnią tercją prowadzili w tym meczu.

Trzecia tercja nie przyniosła już żadnych bramek mimo okazji obu ekip. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla mistrza Polski, GKS-u Katowice. Za nami trzy kolejki rozgrywek Polskiej Hokej Ligi, podobieczni Roberta Kalabera nie zdołali jeszcze ani razu wygrać.

Porażkę 1:2 z mistrzem Polski można uznać za dobry prognostyk przed najbliższymi spotkaniami. Już w piątek drużynę z Jastoru czeka pierwszy mecz wyjazdowy tego sezonu. Jastrzębianie udadzą się do Oświęcimia na mecz z tamtejszą Unią. Początek starcia o 18:00.

JKH GKS Jastrzębie - GKS Katowice 1:2

JKH GKS Jastrzębie: Balizs - Górny, Bryk, Urbanowicz, Paś, Ł. Nalewajka - Sevcenko, Jansons, Kaleinikovas, Freidenfelds, Sinegubovs - Kostek, Viinikainen, Korkiakoski, Svec, R. Nalewajka - Horzelski, Kamienieu, Blanik, Jarosz, Pelaczyk.