KB MOSiR przywiózł dwa medale z Halowych Mistrzostw Śląska

Lekkoatleci Klubu Biegacza MOSiR Jastrzębie-Zdrój zdobyli na tegorocznych Halowych Mistrzostwach Śląska dwa medale.

Zawody odbyły się 1 lutego w czeskiej Ostrawie. Jastrzębscy biegacze wywalczyli jeden złoty i jeden brązowy medal.

Złoto zdobył Daniel Głuszek, pokonując w zaciętym biegu młodzików na 600 m swojego rywala o 0,01 sek.! Jednocześnie Daniel poprawił rekord klubu z ubiegłego roku, który sam ustanowił podczas Mistrzostw Śląska.

Brązowym medalistą został Dawid Krakowski, który wykorzystał swoją szansę w biegu juniorów na 300 m i zdobył swój pierwszy krążek. Jastrzębianin pobiegł w rekordowym dla siebie czasie uzyskując wynik 36.86 sek. Co prawda był to czwarty rezultat, ale zawodnik z trzecim czasem wystąpił w biegu nieregulaminowo.

Absolutny rekord klubu na 60 m ustanowiła juniorka młodsza Antonia Michalak. Jej wynik to 8.41 sek. Ponadto zawodniczka Klubu Biegacza MOSiR poprawiła rekord życiowy na 200 m. Czas 27.45 sek. jest również najlepszym wynikiem na hali w historii klubu.

W biegu juniorek młodszych na 600 m wystąpiła Dominka Szulik, która z powodu choroby nie była w stanie walczyć o medale. Uzyskała wynik 1:55.01 min.

Z kolei w biegu młodziczek na 300 m debiutowała Wiktoria Herman. Uzyskała czas 52.15 sek., który dał jej 28. miejsce.

W sprincie młodzików wystartowało dwoje naszych zawodników. Jako pierwsza w bloki stanęła Gosia Lose, która uzyskując czas 8.86 sek. ustanowiła nowy rekord życiowy w hali. Jako drugi wystartował Łukasz Urbanek, który uzyskał wynik 8.06 sek.

Dodajmy, że Wiktoria Herman i Daniel Głuszek są uczniami Gimnazjum nr 6 w Jastrzębiu-Zdroju o profilu lekkoatletycznym, a ich trenerem jest Daniel Kania.

Klasyfikacja w konkurencjach, w których startowali zawodnicy Klubu Biegacza MOSiR: