Kenia bezkonkurencyjna w biegu ulicami Jastrzębia

2014-09-24, Autor: mkor, źródło: mat. pras.
502 biegaczy wystartowało w biegu ulicznym "Jastrzębska Dziesiątka". Wygrał Kenijczyk Rop Abel Kibet. Z Polaków najwyżej był Krzysztof Szymanowski z Wielkopolski.

Kenijczyk 10 km przebiegł w czasie 29 minut i 30 sekund. Na 14. miejscu uplasował się zawodnik z naszego miasta - Grzegorz Szulik. 33-latek do zwycięzcy stracił niecałe 6 minut.

Jeśli chodzi o zawodników z Jastrzębia, wysoko, bo na 21. miejscu, uplasował się też Roman Rajwa z czasem 36:06. W pierwszej "trzydziestce" do mety dobiegł także Wojciech Lizak, który z czasem 36:51 był 26.

Wśród pań najlepiej z naszych zawodniczek spisała się Dagmara Dziuk, reprezentująca barwy Klubu Biegacza MOSIR Jastrzębie. 27-latka w klasyfikacji generalnej była 42., a wśród kobiet na 3. miejscu. Do zwyciężczyni - Wambua Nancy Nzisa z Kenii, Dziuk straciła niecałe 5 minut.