zamknij

Wiadomości

Kilkuset jastrzębian protestowało przeciwko ACTA

2012-01-26, Autor: pww
„Nie dla ACTA”, „Kto nie skacze jest za ACTA”, „Referendum”, „Donald, matole, skąd będziesz ściągał pornole”. To tylko niektóre hasła skandowane wczoraj przez kilkuset jastrzębian, protestujących przeciwko podpisaniu przez Polskę ACTA.

Reklama

Około godziny 16.00 pod halą widowiskowo-sportową zebrało się kilkaset osób, które chciały zaprotestować przeciwko podpisaniu przez polskiego ambasadora międzynarodowego traktatu ACTA.

Tuż po 16.30, przemaszerowali Al. Jana Pawła II i Al. Piłsudskiego na ul. Katowicką pod biuro Krzysztofa Gadowskiego (PO). Niestety nie udało im się spotkać z posłem, który przebywał wczoraj w Warszawie. Z protestującymi rozmawiał dyrektor biura, Roman Foksowicz, który wręczył im broszurę informacyjną „10 mitów o ACTA”. Jednocześnie na stronie internetowej posła Gadowskiego znalazło się kilka podstawowych informacji na temat ACTA > zobacz.

 

> Zobacz zdjęcia Dominika Gajdy z manifestacji

 

Ostatnim przystankiem był jastrzębski magistrat, gdzie protestujący dotarli po 17.00. Tam również nie udało im się spotkać z władzą. Z tłumem rozmawiał sekretarz miasta, Grzegorz Dulemba, który poprosił delegację manifestujących o przesłanie pisma.

 

> Zobacz zdjęcia Jerzego Lisa z manifestacji

 

Pomimo tego, że manifestacja była nielegalna > czytaj więcej, to policja nie próbowała jej zakończyć. Protestujący uformowali zwartą kolumnę, poruszali się chodnikami i nie blokowali ulic. Cała akcja przebiegła spokojnie.

 

 

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~stona 2012-01-26
  17:39:58

  0 0

  Protesty, protestami, ale i tak się nic nie zmieni. Internauci, to dla Tuska następni kibole i kolejny temat zastępczy do wprowadzenia większych uprawnień NIK. Mało kto wie, że teraz będą mogli nam zaglądać nawet do łóżka.

 • ~zulus 2012-01-26
  21:32:41

  0 0

  Zmieni ta acta coś w ogóle w naszym życiu? Bo mi się wydaje, że nie.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuJastrzebie.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.