zamknij

Wiadomości

Koalicja Obywatelska ujawniła swoje listy do Sejmu i Senatu. Jedno nazwisko zaskakuje

2019-08-20, Autor: ww

Koalicja Obywatelska opublikowała listy kandydatów na wybory do Sejmu i Senatu. Największą niespodzianką w tym gronie jest nazwisko jednego z kandydatów do izby wyższej parlamentu.

Jak dotąd oficjalnie wiedzieliśmy, że w pierwszej trójce kandydatów Koalicji Obywatelskiej znajdą się posłowie: Marek Krząkała, Krzysztof Gadowski i Gabriela Lenartowicz.

Reklama

Wczoraj poznaliśmy pełną listę kandydatów do Sejmu, za wyjątkiem 7. miejsca. Wygląda ona tak:

1. Marek Krząkała
2. Krzysztof Gadowski
3. Gabriela Lenartowicz
4. Anna Gaszka
5. Bartłomiej Gabryś
6. Marek Profaska
7. ?
8. Izabella Kozielska
9. Grzegorz Serwatka
10. Mirosław Duży
11. Ryszard Zawadzki
12. Wojciech Kiljańczyk
13. Beata Rzaczek
14. Halina Kantor
15. Jerzy Jelonek
16. Weronika Piekoszowska
17. Gabriela Własiewicz
18. Krzysztof Dybiec.

Prócz drugiego na liście do Sejmu - Krzysztofa Gadowskiego, reprezentantem Jastrzębia-Zdroju jest także Jerzy Jelonek.

Zaskoczeniem jest nazwisko kandydata do Senatu w okręgu nr 72, który obejmuje: Jastrzębie-Zdrój, Żory, powiat raciborski i powiat wodzisławski. O mandat dla Koalicji powalczy Marek Migalski – znany politolog, a do niedawna europoseł Prawa i Sprawiedliwości.

Czytaj także: Listy Prawa i Sprawiedliwości – są niespodzianki.

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 8

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
  • ~Inspektor Pracy 2019-08-26 18:13:07

    ....Nie mam żadnych wątpliwości ,że Tusk ten cyniczny błazen zPOmocnikami jak niektórzy tu obecni i np Kopacz itp.. powinni zapierniczać dożywotnio w Obozie Pracy/ ,....Pracownicy już często chorzy, wyekspolatowani zatrudniani w najniebezpieczniejszych warunkach pracy, w najPOdlejszych, to własnie przez PO, przez Ich złodziejską wstecznie działającą Ustawę POmostową nie dożywają często nowego wieku emerytalnego a dozywszy zyja bardzo krótko. ..W czym te P Osły są lepsi od mordercy Ada.icza?--; „Policji i wojsku nie można zmienić wieku emerytalnego w trakcie gry ,tak się nie godzi-- tylko dla nowo-wstępujących - ,ale co zrobili z robotnikami pracującymi od 15 r życia zmuszając do 52 lat pracy,.Tych którzy pracowali bez ferii, wakacji nie licząc nadgodzin w tym praca w soboty i święta na wszystkich zmianach bez dni zamiennie wolnych i pracy w szkodliwych. oraz niebezpiecznych jak rtęć i jej opary ,jak obsługa i reg źródeł promieniotwórczych-- jonizacyjnych i naprawa Ich przekaźników , jak praca przy bardzo wysokich ciśnieniach i temp, parze przegrzanej ,,przy gazach oraz pyłach wybuchowych i trujących, jak przy niebezp napięciach ,hałasie ,drganiach wysok częstotliwości itp itp ...Stwierdzili tez ,że jak "będą się sądzić o to to podniesie koszty sądowe" - i to uczynił podnosząc te stawki nawet 300krotnie.. Dz.U. 2015 poz. 1800 RMS --a później obniżył Im jeszcze zasiłki POgrzebowe o 2000zl....Kopacz jego koleżanka --jako lekarz powinna wówczas wiedzieć ,”Kogo lekarz nie dopuści na zajmowanym stanowisku (np ze starości i/lub zdrowia ) do dalszej pracy można zwolnić bez wypowiedzenia z pracy (wyrok SN z 16 grudnia 1999r. sygn .akt I PKN 469/99 )”-- bez renty ani emerytury co już jest grozą—.Oni , tacy pracownicy albo nie dożywają nowego dla Nich wieku emerytalnego ,albo dożywszy żyją tylko kilka lat.. Oni też są -też często są zwalniani z pracy i chodzą po śmietnikach za chlebem l. Czym więc POpaprańcy jesteście lepsi od mordercy Ada..wicza?-Tym że nie zabijacie nożem a P Olityką ?-Też przez was idzie śmierć i krzywda spracowanych ludzi. Zrozumiał to Komorowski ale za późno..czytaj :Komorowski zmienia zdanie. Prezydent ...rozważa, żeby o emeryturze nie decydowało jedynie kryterium wieku. Prezydentowi chodzi przede wszystkim o sytuację osób, które bardzo wcześnie zaczęły pracować i regularnie odprowa itp

    2 0
  • ~Inspektor Pracy 2019-08-26 18:21:28

    ...Nie mam żadnych wątpliwości ,że Tusk ten cyniczny błazen zPOmocnikami jak niektórzy tu obecni i np Kopacz itp.. powinni zapierniczać dożywotnio w Obozie Pracy/ ,....Pracownicy już często chorzy, wyekspolatowani , zatrudniani w najniebezpieczniejszych warunkach pracy, w najPOdlejszych, to właśnie przez PO, przez Ich złodziejską wstecznie działającą Ustawę POmostową nie dożywają często nowego wieku emerytalnego a dożywszy żyją bardzo krótko. ..W czym te P Osły są lepsi od mordercy Ada.icza?--; „Policji i wojsku nie można zmienić wieku emerytalnego w trakcie gry ,tak się nie godzi-- tylko dla nowo-wstępujących „- ,ale co zrobili z robotnikami pracującymi od 15 r życia zmuszając do 52 lat pracy,.Tych którzy pracowali bez ferii, wakacji nie licząc nadgodzin w tym praca w soboty i święta na wszystkich zmianach bez dni zamiennie wolnych i pracy w szkodliwych. oraz niebezpiecznych jak rtęć i jej opary, jak obsługa i regulacja źródeł promieniotwórczych, jonizacyjnych i naprawa Ich przekaźników izotop , jak praca przy bardzo wysokich ciśnieniach i temp, parze przegrzanej ,,przy gazach oraz pyłach wybuchowych i trujących, jak przy niebezp napięciach, hałasie ,drganiach wysok częstotliwości itp itp ...Stwierdził tez ,że jak "będą się sądzić o to to podniesie koszty sądowe" - i to uczynił podnosząc te stawki nawet 300krotnie.. Dz.U. 2015 poz. 1800 RMS --a później obniżył Im jeszcze zasiłki POgrzebowe o 2000zl...,.Kopacz jego mafijna koleżanka --jako lekarz powinna wówczas wiedzieć ,”Kogo lekarz nie dopuści na zajmowanym stanowisku (np ze starości i/lub zdrowia ) do dalszej pracy można zwolnić bez wypowiedzenia z pracy (wyrok SN z 16 grudnia 1999r. sygn .akt I PKN 469/99 )”-- bez renty ani emerytury co już jest grozą. Oni właśnie tacy pracownicy albo nie dożywają nowego dla Nich wieku emerytalnego ,albo dożywszy żyją tylko kilka lat.. Oni też są -t eż często są zwalniani z pracy i chodzą po śmietnikach za chlebem . l w czym więc POpaprańcy jesteście lepsi od mordercy Ada..wicza?-...Tym, że nie zabijacie nożem a P Olityką ?-Też przez was idzie śmierć i krzywda spracowanych ludzi. Zrozumiał to Komorowski ale za późno..czytaj :”Komorowski zmienia zdanie. Prezydent ...rozważa, żeby o emeryturze nie decydowało jedynie kryterium wieku. Prezydentowi chodzi przede wszystkim o sytuację osób, które bardzo wcześnie zaczęły pracować i regularnie odprowa itp....”

    1 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuJastrzebie.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.