Kolejne zwycięstwo GKS-u Jastrzębie

2012-05-12, Autor: Grzegorz Sekita
Ósme zwycięstwo w rundzie wiosennej zanotowali piłkarze GKS-u 1962 Jastrzębie, którzy pokonali na własnym boisku Gwarka Ornontowice 4:0.

Gwarek Ornontowice to drugi, obok GTS-u Bojszowy, przeciwnik, z którym jastrzębianie za sprawą odwołanych w rundzie jesiennej meczów nie mieli okazji się w tym sezonie zmierzyć. I ponownie jak przed tygodniem GKS pokazał, że w sportowej rywalizacji rywalom o punkty będzie niezwykle ciężko.

Wynik spotkania w 7. minucie pięknym strzałem z 25 metrów otworzył Kamil Gorzała. - Strzelam rzadko, ale ładnie – powiedział po jednym z meczów kapitan GKS-u, który dziś po raz kolejny potwierdził swoje słowa. Drugą bramkę dla GKS-u strzelił w 41. minucie Rafał Dziadek, który wykończył płaskie dośrodkowanie Piotra Pacholskiego. W międzyczasie gola powinien zdobyć Marek Sobik, jednak po świetnym podaniu Gorzały niepilnowany pomocnik GKS-u nie potrafił z pięciu metrów skierować piłki do bramki.

Jastrzębianie w pierwszej połowie całkowicie zdominowali rywali i zdecydowanie przeważali. Większość strzałów mijała jednak bramkę Piotra Kobielskiego, bądź zatrzymywała się na obrońcach Gwarka. Piłkarze z Ornontowic w pierwszej części gry stanowili tylko tło i nie byli w stanie oddać nawet strzału na bramkę gospodarzy.

Sytuacja zmieniła się po przerwie. GKS oddał inicjatywę i niespodziewanie przewagę osiągnęli piłkarze z Ornontowic, którzy byli blisko strzelania bramki kontaktowej. W 54. minucie stuprocentowej sytuacji nie wykorzystał Mateusz Mrożek, a 10 minut później świetnie w bramce zachował się Mateusz Deege, który najpierw efektownie obronił strzał Roberta Metelskiego, a po chwili zatrzymał szarżującego Tomasza Leszczyńskiego.

Bramkarza GKS-u po meczu chwalił Grzegorz Łukasik. - Mateusz przy stanie 2:0 wybronił dwie ciężkie piłki i myślę, że to był kluczowy moment meczu. Po tych interwencjach to my strzeliliśmy dwie kolejne bramki. Gdyby przeciwnik złapał kontakt, nie wiadomo jakby ten mecz się ułożył – mówił po meczu trener GKS-u.

Szkoleniowiec gospodarzy miał bez wątpienia rację. Po okresie przewagi Gwarka wszystko wróciło do normy i ton gry ponownie zaczęli nadawać gracze GKS-u. Szybko znalazło to odzwierciedlenie w wyniku. W 74. minucie po faulu na Kamilu Jadachu sędzia podyktował rzut karny, którego pewnie na bramkę zamienił rozgrywający świetne zawody Gorzała. Kapitan GKS-u miał swój udział także przy czwartym golu, gdy popisał się świetną asystą… wyrzucając piłkę z autu, a stuprocentowej okazji nie zmarnował Jadach.

Zwycięstwo GKS-u mogło być jeszcze okazalsze, jednak dobrych podań debiutującego w barwach GKS-u Michała Chrysteczki, nie potrafili skutecznie sfinalizować Tomasz LorencKamil Pancer.

- Cieszę się ze zwycięstwa. Zagraliśmy kolejny dobry mecz. Dziękuję chłopakom. Włożyli mnóstwo sił i serca w grę. W dzisiejszym meczu nie było pięciu zawodników, którzy zaczynali rundę. Zmiennicy pokazali, że są wartościowymi piłkarzami i warto na nich od czasu do czasu postawić - ocenił po meczu Grzegorz Łukasik.

Na meczu pojawiła się grupa dzieci z Zespołu Ognisk Wychowawczych w Jastrzębiu-Zdroju. Grupka z tego zespołu będzie mogła za darmo obejrzeć każde kolejne spotkanie przy Harcerskiej.

GKS 1962 Jastrzębie - Gwarek Ornontowice 4:0 (2:0)
1:0 Kamil Gorzała '7
2:0 Rafał Dziadek '41
3:0 Kamil Gorzała '74 - rzut karny
4:0 Kamil Jadach '76

GKS Jastrzębie: Mateusz Deege (81' Szymon Prostacki) - Tomasz Lorenc, Mateusz Wrana, Piotr Pacholski, Kamil Duda, Marek Sobik, Bartłomiej Setlak (81' Michał Chrysteczko), Kamil Gorzała,  Mateusz Piekarski, Kamil Jadach, Rafał Dziadek (70' Kamil Pancer)

Sędzia: Dawid Bukowczan (Żywiec)