Kolejny zwycięski weekend. JKH GKS Jastrzębie wygrywa dwa mecze

2022-10-10, Autor: KB

Kibice z Jastrzębia mogą odetchnąć z ulgą. Po fatalnym początku sezonu zespół JKH GKS-u Jastrzębie wraca na właściwe tory. Nie jest to jeszcze gra, do której hokeiści z Jastoru przyzwyczaili swoich fanów, ale w tym momencie najważniejsze są punkty. JKH odnieśli w ten weekend dwa zwycięstwa, oba po 1:0.

W piątek zespół JKH GKS-u Jastrzębie mierzył się na wyjeździe z ostatnią drużyną ligi, Zagłębiem Sosnowiec. Przy dobrej dyspozycji zawodników przed meczem kibice mogliby dopisywać kolejne punkty na konto drużyny, ale w tym sezonie wszystko jest możliwe. Mecz rozpoczął się idealnie dla gości tego meczu. W 15. minucie meczu jastrzębianie wyszli na prowadzenie. Do końca kibice mogli drżeć o wynik, ale ostatecznie to JKH utrzymało przewagę i wygrało 1:0.

Zagłębie Sosnowiec - JKH GKS Jastrzębie 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

0:1 Kaleinikovas (Urbanowicz, Mikyska) 14:35, 5/4

JKH GKS Jastrzębie: Balizs - Viinikainen, Jansons, Urbanowicz, Mikyska, Svec - Sevcenko, Kamienieu, Kaleinikovas, Freidenfelds, Sinegubovs - Górny, Bryk, Korkiakoski, Jarosz, Paś - Horzelski, R. Nalewajka, Ł. Nalewajka, Pelaczyk.

W drugim meczu tego weekendu, w niedzielę JKH GKS Jastrzębie mierzył się w Nowym Targu z Podhalem. Mecz miał podobny przebieg do piątkowego. W pierwszej i drugiej tercji wyraźną przewagę mieli goście i udokumentowali to bramką w drugiej odsłonie gry. Do końca jastrzębianie nie mogli być pewni wygranej. Na lodowisku wrzało nie tylko od hokejowych emocji, a nerwy udzieliły się graczom obu ekip. Ostatecznei to JKH zwycięło 1:0.

Tauron Podhale Nowy Targ - JKH GKS Jastrzębie 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

0:1 Svec (Jansons, Ł. Nalewajka) 28:24

JKH GKS Jastrzębie: Balizs - Viinikainen, Jansons, Urbanowicz, Mikyska, Svec - Sevcenko, Kamienieu, Korkiakoski, Freidenfelds, Sinegubovs - Górny, Bryk, Kaleinikovas, Jarosz, Paś - Horzelski, R. Nalewajka, Ł. Nalewajka, Pelaczyk.

Hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie dzięki zwycięstwom awansowali do czołowej czwórki ligi. Teraz przed jastrzębianami mecz z Mistrzem Polski, GKS-em Katowice. Spotkanie w piątek w katowickiej "Satelicie".