Koniec marzeń. JKH GKS Jastrzębie nie zagra o Puchar Polski

Za nami II runda sezonu zasadniczego Polskiej Hokej Ligi. JKH GKS Jastrzębie z małymi, ale wciąż szansami na grę w Pucharze Polski mierzyła się z Ciarko Sanok. W trakcie regulaminowych 60 minut i dogrywki nie padła bramka. W rzutach karnach wygrali goście. Porażka oznacza, że jastrzębianie nie zagrają w tegorocznym Pucharze Polski.

W ostatnim meczu II rundy hokeiści JKH GKS Jastrzębie przegrali na własnej tafli z Marmą Ciarko STS Sanok. Przez 65 minut kibice na Jastorze nie doczekali się gola, natomiast w loterii karnych więcej szczęścia mieli goście i to oni zdobyli dwa punkty.

W pierwszej tercji nic nie wskazywało na to, że podopieczni Roberta Kalabera zakończą niedzielny pojedynek jako pokonani. Gospodarze dominowali na tafli nawet pomimo dwóch kar, które złapali Radosław Nalewajka i Kamil Górny. Dominika Salamę zatrudnili m.in. Dominik Paś, Josef Mikyska, Mateusz Bryk i Hugo Jansons, ale Fin pozostał niepokonany.

W drugiej odsłonie sanoczanie zagrali znacznie lepiej, za sprawą czego pojedynek wyrównał się. Obie ekipy wymierzyły sobie po kilka ciosów, jednak spora niedokładność w połączeniu z dobrą dyspozycją bramkarzy przełożyły się na brak goli. Pod koniec tej części gry sanoczanie podczas kary dla Macieja Urbanowicza stworzyli sobie znakomitą okazję do otwarcia rezultatu, ale Bence Balizs nie dopuścił do utraty gola.

Na trzecią tercję hokeiści wyjechali tuż po zakończeniu meczu w Tychach, w którym miejscowy GKS pokonał Energę Toruń (2:1), tym samym zapewniając sobie awans do Pucharu Polski. Nie wiemy, czy jastrzębianie mieli tego świadomość, ale zagrali tak, jakby... zeszło z nich powietrze. Dopiero pod koniec regulaminowego czasu gry Dominik Salama miał nieco więcej pracy, jednak i tu Fin nie skapitulował. Efektem była dogrywka i rzuty karne, w których dla Jastrzębi trafili wprawdzie Josef Svec i Hugo Jansons, jednak Balizs tym razem trzy razy wyciągnął gumę z siatki...

Kolejne spotkanie JKH GKS Jastrzębie rozegra w piątek, podejmując na inaugurację III rundy Zagłębie Sosnowiec. Następnie czeka nas przerwa na zgrupowanie reprezentacji Polski.

JKH GKS Jastrzębie - Marma Ciarko STS Sanok 0:1 k. (0:0, 0:0, 0:0, d. 0:0, k. 2:3)

JKH GKS Jastrzębie: Balizs - Viinikainen, Kamienieu, Urbanowicz, Mikyska, Svec - Kostek, Jansons, Kaleinikovas, Freidenfelds, Sinegubovs - Górny, Bryk, Paś, Jarosz, Pelaczyk - Sevcenko, Horzelski, Płachetka, Ł. Nalewajka, R. Nalewajka.