Koniec przygody Jastrzębskiego Węgla z Pucharem Polski

2018-01-11, Autor: PS

W meczu 1/4 finału Pucharu Polski Jastrzębski Węgiel nie dał rady pokonać ONICO Warszawa i odpadł z dalszej rywalizacji.

Mimo walki do ostatniego seta jastrzębianie wracają z Warszawy pokonani. Pierwszy set we wczorajszym spotkaniu padł łupem gospodarzy. Podopieczni Stephana Antigi wygrali tą odsłonę 25:23. Drugą część meczu po grze na przewagi wygrali 25:27 jastrzębianie. Napędzeni wygraną w drugim secie podopieczni Marka Lebedewa w trzeciej odsłonie roznieśli gospodarzy 16:25. Niestety ostatnie dwa sety należały już do zawodników ONICO, którzy wygrali je odpowiednio 25:19 i 15:13.

MVP: Antoine Brizard.

ONICO Warszawa – Jastrzębski Węgiel 3:2 (25:23, 25:27, 16:25, 25:19, 15:13)

ONICO: Gjorgiew, Brizard, Wrona, Nowakowski, Włodarczyk, Kwolek, Wojtaszek (libero) oraz Vernon-Evans, Samica, Firlej. Trener

Jastrzębski Węgiel: Muzaj, Kampa, Kosok, Sobala, De Rocco, Hidalgo Oliva, Gdowski (libero) oraz Quiroga, Boruch, Ernastowicz. Trener Mark Lebediew