zamknij

Wiadomości

Kopalnie wstrzymają wydobycie 19 października

2012-10-10, Autor: pww
Prawdopodobnie 19 października w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej odbędzie się całodobowy strajk. Jednak ostateczna decyzja o dacie i formie zapadnie jutro.

Reklama

Strona społeczna przygotowuje się do strajku od strony formalno-prawnej. – Nasze działania konsultowane są z prawnikami. Nie chcemy, by zarząd spółki znów czymś nas zaskoczył – mówi Piotr Szereda, rzecznik prasowy związków zawodowych działających w JSW.

Zgodnie z prawem, strona społeczna musi powiadomić zarząd spółki o swoich planach najpóźniej pięć dni przed strajkiem. Na razie do spółki nie dotarła żadna informacja.

 

Przypomnijmy, spór między zarządem JSW a związkami zawodowymi toczy się od kilku miesięcy. Batalia toczy się o treść umów o pracę dla nowych pracowników spółki i podwyżki pensji zasadniczej dla załogi.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
  • ~pit75rk 2012-10-10
    20:59:48

    0 0

    Brawa dla związkowców z JSW. W Kompanii węglowej wszyscy związkowcy są sługusami dyrektorów kopalń i nawet nie pierdną o jakichkolwiek podwyżkach. Boją się o swoje stołki i tyle a jak zapytasz kiedy jakie podwyżki to mówią że nic nie da się zrobić i mamy się cieszyć że pracę mamy. Pozdrawiam Górników i związkowców z JSW

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuJastrzebie.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.