Kryzys GKS-u Jastrzębie trwa

W zaległym meczu 22. kolejki II ligi GKS z Bełchatowa okazał się lepszy od imiennika z Jastrzębia i wygrał z przeciwnikiem 2:1.

Spotkanie, które rozgrywane było w ulewnym deszczu, rozpoczęło od strzałów z dystansu. Najpierw z rzutu wolnego nad bramką uderzał Szymura, a dwie minuty później zza pola karnego próbował Bartosiak, lecz również niecelnie. Po chwili miał miejsce kolejny rzut wolny, do którego podszedł Ali. Uderzył celnie, ale Lenarcik bez problemów poradził sobie z uderzeniem pomocnika gości.

Pierwszy kwadrans był wyrównany, ale to niestety gospodarze jako pierwsi przeprowadzili bramkową akcję. Po dośrodkowaniu z prawej strony zrobiło się małe zamieszanie przed bramką bełchatowian. Najprzytomniej zachował się Bartłomiej Bartosiak, pakując piłkę do bramki z kilku metrów. Pięć minut później gospodarze ponownie zagrozili bramce Drazika, ale z uderzeniem głową Flaszki golkiper poradził sobie bezbłędnie.

Niestety po upływie dwóch kwadransów na tablicy wyników widniał już wynik 2:0. W polu karnym poślizgnął się Szymura, a płaskie dośrodkowanie spod linii końcowej wykorzystał nabiegający Emile Thiakane. Zawodnicy GKS-u Jastrzębie starali się zdobyć bramkę kontaktową, ale liczne dośrodkowania wybijali obrońcy gospodarzy. W 42. minucie, po jednym z takich właśnie dośrodkowań, było najgroźniej, lecz miejscowych uratował słupek i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:0.

W drugiej połowie jako pierwszy sygnał do ataku dał w 53. minucie Daniel Szczepan, który minął dwóch rywali i doszedł do pozycji strzeleckiej, ale Lenarcik wyciągnął się i wybił futbolówkę na róg. Dwie minuty później główkował Jaroszek i wydawało się, że piłka przelobuje Lenarcika, który jakimś cudem zdołał ją jednak sięgnąć.

W 66. minucie swoje umiejętności musiał zaprezentować Drazik po dobrym strzale z wolnego Mariusza Magiery. W kolejnych minutach gospodarze skupili się na defensywie, a inicjatywę przejął zespół gości, ale z ataków niewiele wynikało. Brakowało przede wszystkim celnych strzałów. W 85. minucie na taki właśnie strzał z dystansu zdecydował się Dominik Szczęch. Piłka odbiła się od nogi Grolika i wpadła do bramki obok zaskoczonego Lenarcika.

Po zdobytej bramce Jastrzębie rzuciło się do ataku. W polu karnym GKS-u Bełchatów kilka razy się zakotłowało, ale niestety wynik nie uległ zmianie i ostatecznie drużyna z Jastrzębia przegrała czwarty mecz z rzędu.

Następny mecz już w najbliższą sobotęJastrzębiuLegionovią Legionowo. Spotkanie rozpocznie się o 18:00.