KS Nautilus dystansuje rywali!

Wielkim sukcesem naszej drużyny zakończył się Puchar Europu Juniorów kat C i D , który odbywał się na pływalni Olimpijczyk w Gliwicach.

W dniach 5-6.11.2016 r. jastrzębianie reprezentujący kadrę Nautilusa wygrali klasyfikację medalową, dystansując m.in. Rosjan, Białorusinów, Węgrów, Czechów, Niemców oraz Turków. Nasza drużyna w punktacji klubowej uplasowała się na drugim miejscu, tuż za drużyną z Sankt-Petersburg z Rosji .Natomiast w klasyfikacji medalowej wygraliśmy zdecydowanie zdobywając aż 19 medali.

9 złotych medali zdobyli:
• Balbina Sikora – 3 złote na 50, 100 i 200 m BF jednocześnie na 200 m BF poprawiła Rekord Klubu z czasem 2:01,07 w kat, D i została najlepszą zawodniczką w Europie w kat. D
• Zuzanna Rzepka – 2 złote medale na 50 i 100 m PW w kat. C uzyskując minima do Reprezentacji Polski
• Błażej Gałkowski - 1 na 50 m PP w kat. C
• Klaudia Gorys – 1 na 200 m BF w kat. C
• Sztafeta 4 x 50 m BF juniorzy kat D (Dyrszka H. , Pacyna E. , Sikora B, Majda Ł.)
• Sztafeta 4 x 100 m PP juniorzy kat. C (Albrecht K. , Rzepka Z., Gorys K., Gałkowski B.)

6 srebrnych medali zdobyli:
• Błażej Gałkowski - 2 srebrne – jeden na dystansie 50 m BF w kat. C poprawiając zarazem Rekord Klubu i uzyskując min. do Reprezentacji Polski oraz drugi na 50 m PW
• Zuzanna Rzepka – 1 srebrny na 100 m PP ustanawiając jednocześnie nowy Rekord Polski (z czasem 0:41,71) który przez 10 lat należał do Kasi Koc. Jest to również wyniki dający minimum do Reprezentacji Polski
• Klaudia Gorys – 1 srebrny na dystansie 100 m BF
• Krystian Albrecht – 1 srebrny na 100 m PP w kat. C
• Sztafeta 4 x 50 m BF juniorzy kat. C(Albrecht K. , Rzepka Z., Gorys K., Gałkowski B.)

4 brązowe medale zdobyli:
• Krystian Albrecht – 2 brązowe na 50 m PP i na 100 m PW
• Hubert Dyrszka – 1 brązowy na 100 m PP w kat. D
• Emilia Pacyna – 1 brązowy medal na 100 m BF

Już niebawem kadra Nautilusa wybiera się na Finał Klubowego Pucharu Polski do Kościerzyny.