Laszkiewicz katem Jastrzębia

2012-01-28, Autor: Mateusz Matkowski
Już trzeciej porażki z rzędu doznali hokeiści JKH GKS Jastrzębie. Tym razem ulegli Cracovii na własnym lodowisku po rzutach karnych.

Mecz nie rozpoczął się dobrze dla żadnej z drużyn. Jastrzębianie nie potrafili wykorzystać gry w przewagach, a Cracovia fatalnie spisywała się w ofensywie oddając zaledwie 4 strzały na bramkę Kosowskiego. Gole zaczęły padać dopiero w drugiej tercji. Najpierw Labryga silnym strzałem z niebieskiej wpakował gumę pod poprzeczką bramki strzeżonej przez Raszkę. Pół minuty później było już 2:0. Drzewiecki wykorzystał podanie Bryka i bramkarz gości nie miał szans na obronę.

Druga tercja należała już do gości. Przy pierwszej bramce Pawłowi Kosidło podawał Prokop, a 8 minut później sam strzelił wyrównującego gola. O wyniku meczu musiała zadecydować dogrywka. Ta jednak nie przyniosła rezultatu i po raz pierwszy w tym sezonie na Jastorze mieliśmy rzuty karne. I znów zawodnikiem, który pozbawił jastrzębski klub punktów został wychowanek JKH, Leszek Laszkiewicz. Wykorzystał on decydujący rzut karny i zepchnął tym samym GKS na piątą pozycję w tabeli.

JKH GKS Jastrzębie - Cracovia 2-3 (0-0, 2-0, 0-2 - 0-0), karne 0-1
1-0 - Labryga - Salamon 35:34
2-0 - Drzewiecki - Bryk - Dąbkowski 36:04
2-1 - Kosidło - Prokop - Dvořak 47:06  5/4
2-2 - Prokop - Wilczek 55:22  5/4
2-3 - L. Laszkiewicz 65:00 decydujący karny
GKS JASTRZĘBIE: Kosowski - Labryga, Bryk; Danieluk, Lipina, Bordowski (2) - Górny, Ivičič (2); Urbanowicz, Drzewiecki, Marzec - Rompkowski (2), Dąbkowski; Kulas (2), Kąkol, Strużyk - Pastryk, Kogut, Salomon, Słodczyk (2).
CRACOVIA: Raszka - Wajda (4), Besch (2); L. Laszkiewicz, Słaboń, Sarnik - Prokop, Wilczek; Chmielewski, Dvořak, Lenius - Kowalówka, Dulęba; Piotrowski, Biela, Martynowski (2) - Sznotala, Witowski; Postek, Rutkowski, Kosidło.
Sędziowali: Włodzimierz Marczuk - Wojciech Moszczyński, Sławomir Szachniewicz.