Lider zbyt silny dla JKH. Pora na czyszczenie szatni

2013-11-04, Autor: mkor, źródło: JKH
To już trzecia porażka z rzędu. Tym razem hokeiści JKH GKS Jastrzębie przegrali na własnym lodowisku z liderem z Krynicy 3:6.

Spotkanie ułożyło się fantastycznie dla naszego zespołu, bo Richard Bordowski otworzył wynik już w 39. sekundzie gry.Spory udział przy pierwszym golu miał Richard Kral, który fantastycznie zakręcił rywalami. Jastrzębianie nie cieszyli się jednak zbyt długo z tego prowadzenia, bo już w 5. minucie Roberta Slipczenkę pokonał Konstantin Jemielin.

W pierwszej tercji padły jeszcze dwie bramki. Najpierw na prowadzenie 2:1 wyszli goście, a chwile potem wyrównał Jiri Zdenek. Czech posłał piłkę pod poprzeczkę bramki Przemysława Odrobnego.

Jedynie w pierwszej tercji nasi zawodnicy byli w stanie dotrzymać kroku przeciwnikowi. Potem do bramki Slipczenki trafiali jeszcze dwukrotnie zawodnicy KTH: Marcin KoluszLeszek Laszkiewicz. Dla jastrzębian trafił tylko Adrian Labryga

Wynik 6:3 dla zespołu z Krynicy nie pozostawia wątpliwości, który zespół lideruje w tabeli. Spotkanie potwierdziło też, że ostatnie słabsze mecze JKH nie były dziełem przypadku.

Teraz hokeistów czeka przerwa na mecze reprezentacji. Srebrni medaliści z ubiegłego sezonu będą mieli więcej czasu, by wrócić na właściwe tory. Wiadomo już, że w tym okresie klub pożegna się z kilkoma zawodnikami. Będzie to na pewno Ivo Kotaszka. Prawdopodobnie odejdą też Petr Lipina i Jirzi Zdenek.

JKH GKS Jastrzębie - 1928 KTH Krynica 3:6 (2:2, 0:2, 1:2)
1:0 (00:39) Richard Bordowski - Richard Kral, Mateusz Danieluk
1:1 (04:41) Konstantin Jemielin - Dawid Majoch, Rafał Dutka
1:2 (10:22) Dawid Majoch - Marcin Kolusz, Konstantin Jemielin
2:2 (14:54) Jirzi Zdenek - Kamil Górny, Petr Lipina
2:3 (33:50) Marcin Kolusz - Rafał Dutka (5/4)
2:4 (36:40) Marcin Kolusz - Nicolas Besch
2:5 (41:27) Leszek Laszkiewicz - Tuomas Muhonen