Ligowy dreszczowiec z udziałem JKH

Regulaminowy czas nie pozwolił wyłonić zwycięzcy pojedynku rozgrywanego pomiędzy Comarch Cracovią a JKH GKS Jastrzębie. Dopiero seria rzutów karnych przechyliła szalę zwycięstwa na stronę JKH.

Po zaciętym spotkaniu JKH inauguruje nowy rok wygraną po rzutach karnych. Choć w regulaminowym czasie gry to jastrzębianie mieli optyczną przewagę nad Cracovią to do rozstrzygnięcia rywalizacji potrzebne były rzuty karne.

Pierwszego gola dla JKH zdobył już w 1 minucie Radosław Nalewajka, później dwa ciosy wyprowadzili gospodarze. Drugą tercję świetnie otworzyli jastrzębianie, któzy za sprawą Nalewajki wyrównali już 28 sekund po powrocie na lód. Trzecią bramkę dla JKH zdobył niezawodny Leszek Laszkiewicz.

Następny mecz jastrzebianie rozegrają w najlbiższą niedzielę o godzinie 18:00 na Jastorze, ich przeciwnikami będą hokeiści GKS-u Tychy.

Comarch Cracovia - JKH GKS Jastrzębie 3:4 (2:1, 0:1, 1:1, 0:0, 0:1)

Cracovia: Radziszewski (Łuba) - Zib, Novajovsky, Sykora, Sinagl, Kalus - Rompkowski, Noworyta, Urbanowicz, Bryniczka, Drzewiecki - Kruczek, Wajda, Da Costa, Dziubiński, Kapica - Dąbkowski, Dutka, Paczkowski, Zygmunt, Domogała. Trener: Rudolf Rohacek.

JKH: Raszka (Fucik) - Michałowski, Jankovic, Laszkiewicz, Paś, Nalewajka Ł. - Lukacik, Homer, Nalewajka R., Kulas, Bordowski - Kubes, Gimiński, Świerski, Wróbel, Bryk - Bigos, Chorążyczewski, Matusik, Jarosz, Pelaczyk. Trener Robert Kalaber.