Ligowy remis GKS-u 1962 Jastrzębie. W następnej kolejce mecz z wiceliderem

Tylko jeden punkt zdobyli piłkarze GKS-u 1962 Jastrzębie w spotkaniu przeciwko LKS-owi Czaniec. Po bezbarwnej pierwszej połowie i dwóch bramkach w drugiej spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1. W najbliższą sobotę mecz z wiceliderem - Rekordem Bielsko-Biała.

Pierwsza połowa spotkania nie przyniosła praktycznie żadnych emocji. Gra toczyła się głównie w środku pola, a obie ekipy skupiły się głównie na tym, aby nie stracić bramki, co odbiło się na jakości widowiska i braku jakichkolwiek groźnych sytuacji pod obiema bramkami.

Od początku drugiej części gry jastrzębscy zawodnicy ruszyli do ataku i w pierwszych pięciu minutach dwukrotnie zagrozili bramce rywali. Najpierw zza pola karnego uderzał Szczęch, jednak prosto w bramkarza, a chwilę później w długi róg uderzał Jadach. Piłkę do boku odbił bramkarz gości, a do pustej bramki jakimś cudem nie trafił z kilku metrów Mazurkiewicz. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 68. minucie. Wtedy to z prawego skrzydła do środka z piłką ściął Hałat, oddał strzał, a piłka po rykoszecie od jednego z obrońców gospodarzy wpadła do bramki obok bezradnego Drazika. Od tego momentu jastrzębianie zagrali dużo odważniej i gra toczyła się już na połowie gości, którzy jednak skutecznie się bronili.- aż do 80. minuty, kiedy to ładnym strzałem zza pola karnego do remisu doprowadził wprowadzony w drugiej połowie Wojciech Caniboł. Goście mieli jeszcze jedną dogodną sytuację do zdobycia bramki, ale strzał z rzutu wolnego z dwudziestu metrów Kozioła o centymetry minął słupek bramki Grzegorza Drazika.
Ostatecznie mimo ambitnej walki o zwycięskiego gola i przewagi w drugiej połowie, nie udało się zdobyć drugiej bramki i tym razem jastrzębski zespół musi zadowolić się jednym punktem.

GKS 1962 Jastrzębie - LKS Czaniec 1:1 (0:0)