Łukasz Tyniec ze srebrem półmaratonu

W XXVII edycji Perła Paprocany, reprezentant jastrzębskiego Klubu Biegacza wywalczył drugie miejsce na dystansie półmaratonu osiągając czas 1:21:44.

Łukasz Tyniec pokonał trzykrotnie jezioro Paprocany osiągając dystans ok. 21,097 km, uznając wyższość o 38 sekund Krzysztofa Bartosika z Wodzisławia. Dystans półmaratoński ukończyło 451 zawodników.

Perła Paprocany to impreza, w której od zawodnika zależy jaki dystans ukończy. Trasa biegu odbywa się na pętlach ok. 7 km, co wiąże się z obiegnięciem jeziora Paprocany. Od ilości pokonanych pętli zależy w jakiej kategorii zostaniemy sklasyfikowani tj. 7km, 14km, 21km, 28km, 35km, 42km.

Drugim reprezentantem Klubu Biegacza, który pokonał czterokrotnie pętle zawodów był Andrzej Zabiegliński, zapisując na swoim koncie 28 km, które pokonał w czasie 2:38:19.