Mamy II ligę w Jastrzębiu

GKS Jastrzębie pokazał klasę i wygrał 4:0 w wyjazdowym spotkaniu z rezerwami Miedzi Legnica. Dzięki czemu uzyskał promocję do II ligi.

Od samego początku spotkania zawodnicy GKS-u kontrolowali wydarzenia na boisku. Już w 10. minucie wynik meczu otworzył Daniel Szczepan, który po małym zamieszaniu podbramkowym po rzucie rożnym wepchnął piłkę do bramki. Niestety, kilkanaście minut później, Daniel opuścił boisko z powodu kontuzji, a jego miejsce zajął Wojciech Caniboł, który przed przerwą dwukrotnie pokonał bramkarza gospodarzy. Najpierw, w 35. minucie, podwyższył wynik spotkania strzałem głową z kilku metrów, a tuż przed przerwą nie dał szans bramkarzowi Miedzi precyzyjnym uderzeniem w długi róg. W tej części gry Wojtek mógł ustrzelić nawet hat-tricka, ale po uderzeniu z dystansu i interwencji bramkarza piłka odbiła się od poprzeczki.

Druga połowa przypominała pierwszą. GKS był zespołem zdecydowanie lepszym, a legnicka młodzież nie potrafiła nawiązać równorzędnej walki z jastrzębianinami. Piłkarze stwarzali kolejne okazję, jednak tym razem Miedzi sprzyjało szczęście, jak choćby po strzale Kamila Szymury, który trafił w słupek, czy Wojtka Caniboła, który drugi raz w tym spotkaniu obił poprzeczkę. W samej końcówce wynik spotkania ustalił Dominik Szczęch, popisując się pięknym uderzeniem z kilkunastu metrów tuż pod poprzeczkę. Kilka minut później sędzia odgwizdał koniec spotkania i na murawie zaczęła się, wraz z kibicami, którzy licznie stawili się na obiekcie w Legnicy, radość z awansu do II ligi.

Miedź II Legnica - GKS 1962 Jastrzębie 0:4 (0:3)
0:1 - Daniel Szczepan (10 min.)
0:2 - Wojciech Caniboł (35 min.)
0:3 - Wojciech Caniboł (44 min.)
0:4 - Dominik Szczęch (87 min.)

Miedź II Legnica: Szpadersku - Poręba, Kocik, Woźniczka, Stachowski, Kisiel, Małecki (65. Cukier), Trojniarz (65. Januszewski), Dyr, Cieślik, Wójcik.

GKS 1962 Jastrzębie: Drazik - Kulawiak, Kawula, Szymura, Weis, Ali (81. Zajączkowski), Tront, Musioł (70. Ruda), Szczęch, Jadach (88. Gaszka), Szczepan (26. Caniboł)

Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 0