Mamy to! JKH GKS awansował do półfinałów Polskiej Hokej Ligi!

2020-03-08, Autor: AB, materiały prasowe

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie dokonali 7 marca 2020 roku wyczynu, w który jeszcze dwa tygodnie temu wierzyło niewielu z kibiców. Po morderczej walce z Comarch Cracovią podopieczni Roberta Kalabera awansowali do półfinałów Polskiej Hokej Ligi!

Sobotni decydujący pojedynek na Jastorze nie mógł się dla JKH GKS rozpocząć lepiej. Już w 23. sekundzie wynik zawodów otworzył 20-letni Dominik Paś wykańczając akcję o rok młodszego Kamila Wałęgi. Takie rozpoczęcie dodatkowo zmobilizowało „Pasy” do walki na całego, w efekcie czego do końca pierwszej tercji defensywa  jastrzębian miała mnóstwo pracy. Dodatkowo w końcówce kontrowersyjną karę zaliczył Maris Jass, ale jastrzębianie przetrzymali grę w osłabieniu.

Niestety, na początku drugiej tercji jastrzębski zespół nie zachował koncentracji i pozwolił Damianowi Kapicy na doprowadzenie do remisu. Po tym golu Cracovia przycisnęła jeszcze mocniej, jednak w na bramce fantastycznie spisywał się Ondrej Raszka.

Napór rywali był tak wielki, iż już w 33. minucie trener Robert Kalaber poczuł się zmuszony do poproszenia o czas, aby uspokoić nasze szeregi. Przyniosło to skutek o tyle, że do końca drugiej odsłony jastrzębianie dość spokojnie rozbijali ataki „Pasów”.

Trzecia tercja na długo zapadnie w pamięci kibiców. Na początku pokiereszowany został Maris Jass, ale zdołał wrócić do gry. Jak ważne było to wydarzenie, przekonali się w 53. minucie. Zanim jednak Łotysz zdobył decydującą bramkę, Cracovia kontynuowała natarcie, ale wciąż fantastyczne zawody rozgrywał Raszka.

Tymczasem od 48. minuty jastrzębianie coraz śmielej odgryzali się gościom. Indywidualne najazdy Radosława Sawickiego, Kamila WróblaJesse Rohtli sprawiły nieco kłopotu Miroslavovi Koprzivie.

W końcu w 53. minucie na ławce kar zasiadł Marek Tvrdoń. Gospodarze szybko przeszli do ofensywy, w rezultacie której (znów po podaniu Wałęgi!) na strzał z dystansu zdecydował się Jass i... Jastor dosłownie oszalał!

Ten cios nie załamał wprawdzie „Pasów”, ale dodał skrzydeł jastrzębianom, którzy wytrzymali do końca i ostatecznie dotarli z wynikiem 2:1 do mety!

Tym samym to JKH GKS Jastrzębie zagra w półfinale, zaś Comarch Cracovia kończy sezon w dniu 7 marca.

Półfinałowym przeciwnikiem JKH GKS będzie Re-Plast Unia Oświęcim. Dwa pierwsze mecze za tydzień w Oświęcimiu.

7 marca 2020, Jastrzębie-Zdrój, 18:00

JKH GKS Jastrzębie - Comarch Cracovia 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

1:0 Paś (Wałęga) 0:23

1:1 Kapica 20:47

2:1 Jass (Wałęga) 53:17 5/4

Stan rywalizacji: 4-3! Awans do półfinału JKH GKS Jastrzębie!

JKH GKS Jastrzębie: Raszka - Jass, Górny, Urbanowicz, Paś, Sawicki - Auvinen, Kostek, Virtanen, Rohtla, Iossafov - Michałowski, Gimiński, Wróbel, Jarosz, R. Nalewajka - Matusik, Wałęga, Kulas.

Comarch Cracovia: Koprziva - Rompkowski, Gula, Leivo, Bahensky, Kapica - Stebih, Jeżek, Bepierszcz, Vachovec, Tvrdoń - Jachym, Kruczek, Mikula, Urban, Domagała - Kamiński, Musioł, Gajor, Bryniczka, Kalinowski.

Strzały: 27 - 37 / Kary: 6 - 6 / Widzów: 1 400.

Sędziowali: Przemysław Kępa, Paweł Meszyński (główni) oraz Andrzej Nenko, Wiktor Zień (liniowi).