Medal na wyciągnięcie ręki

2014-03-26, Autor: mkor, źródło: JKH
W drugim starciu z Aksam Unią Oświęcim, JKH GKS Jastrzębie pewnie wygrał u siebie 3:0. To kolejne zwycięstwo drużyny Mojmira Trliczika w batalii o 3. miejsce. Do brązowego medalu trzeba już wygrać tylko jeden mecz.

Po bezbramkowej pierwszej tercji, w drugiej wynik spotkania otworzył Filip Stoklasa, który wykorzystał świetne zagranie Richarda Krala. Potem do głosu doszli goście, ale na posterunku był Przemysław Odrobny.Hokeiści JKH nie potrafili jednak podwyższyć prowadzenia, mimo nadarzających się okazji. Na domiar złego sędzia podyktował przeciw nim rzut karny. Najazd dobrze znającego Jastor - Petra Lipiny, okazał się jednak nieskuteczny. I tercja zakończyła się skromnym 1:0 dla gospodarczy.

To zwiastowało emocje w ostatniej odsłonie. JKH poprawił jednak skuteczność i pewnie dążył po swoje. Najpierw, w 44. minucie Leszek Laszkiewicz strzelił na 2:0, a na 4 minuty przed końcem Richard Bordowski ustalił wynik meczu na 3:0.

Stan rywalizacja to 2:0 dla JKH GKS-u Jastrzębie. Do zdobycia brązowego medalu drużynie brakuje już tylko jednego tiriumfu. Następny, być może ostatni, mecz rozegrany zostanie w piątek, 28 marca w Oświęcimiu.

JKH GKS Jastrzębie - Aksam Unia Oświęcim 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
1:0 (24:47) Filip Stoklasa - Richard Kral, Mateusz Danieluk
2:0 (43:59) Leszek Laszkiewicz
3:0 (55:43) Richard Bordowski - Leszek Laszkiewicz, Mateusz Rompkowski

JKH GKS Jastrzębie: Odrobny - Rompkowski (2'), Labryga (RK), Bordowski, Pasiut, Laszkiewicz - Górny, Zatko, Stoklasa, Kral (2'), Danieluk - Pastryk (2'), Bryk, Zdenek, Prochazka, Urbanowicz (2') - Flaszar, Kapica, Marzec, Kulas.

Aksam Unia Oświęcim: Fikrt - Połącarz, Jakesz, Barinka (2'), Tabaczek, Jaros - Ciura, Gabryś, Wojtarowicz, Lipina (2'), Tvrdoń - Kasperczyk, Piekarski, Biepierszcz (2'), Kalinowski, Piotrowski - Gabrisz, Urbańczyk, Adamus, Różański, Modrzejewski (2').

Kary: 8':8'.
Strzały: 32:25.
Widzów: 1 000.
Sędziowali: Włodzimierz Marczuk, Maciej Pachucki (główni) - Patryk Kasprzyk, Sławomir Szachniewicz (liniowi).