zamknij

Wiadomości

Mieszkańcy Jastrzębia chcą zakupić automat na butelki i puszki

2019-08-17, Autor: Agnieszka Pawlas

Wspaniała inicjatywa mieszkańców Jastrzębia-Zdroju! W naszym mieście trwa zbiórka pieniędzy na zakup automatu do zbierania butelek PET i puszek ALU. Każdy może wesprzeć akcję. Ten mały gest z naszej kieszeni może być wielkim krokiem w kierunku ekologii.

Reklama

Ekologiczny automat w Jastrzębiu 

Do 10 września trwać będzie zbiórka pieniędzy na zakup oraz postawienie całkowicie nowego automatycznego punktu zbierania butelek PET i puszek ALU na terenie miasta Jastrzębie-Zdrój.

Cel nie jest łatwy, ponieważ koszt maszyny to prawie 69 tys. zł. Jednak dzięki zaangażowaniu każdego z nas, misja nie jest niewykonalna!

- Pomysł zbiórki wynika z potrzeby. Sam mam małe dziecko i widzę co dzieje się z naszą planetą. Nie chciałbym, aby młodsze pokolenia tonęły w odpadach -

mówi Piotr Możwiło, pomysłodawca i organizator zbiórki.

Cel postawienia maszyny 

Zbiórka ma wyłącznie na celu zadbać, chociaż w małym stopniu o środowisko naturalne naszej planety i w troszkę większym stopniu o czystość w mieście Jastrzębie-Zdrój. 

Dobro wraca

Każdy, kto do  maszyny wrzuci butelkę lub puszkę, otrzyma drobny zwrot. 

- Kaucję w wysokości 10 gr będę wykładał z własnej kieszeni. Zobowiązuje się także do zebrania i wywiezienia odpadów, kiedy automat zostanie zapełniony -

deklaruje Piotr Możwiło.

Gdzie zlokalizowany będzie automat? 

Umiejscowienie maszyny uzależnione będzie od ustaleń z Urzędem Miasta Jastrzębie-Zdrój, a w przypadku braku zgody na umiejscowienie maszyny na terenie należącym do Miasta zostanie ona umiejscowiona na terenie wynajętym.

Warto dodać, że znalazła się już firma, która przedstawiła ofertę na taki automat.

Liczy się każda złotówka 

Każdy może wesprzeć akcję. Nawet niewielka kwota przybliża nas do funkcjonowania w mieście takiego automatu.

Zbiórka prowadzona jest przez stronę zrzutka.pl oraz platformę Rybnik.com.pl/pomagamy.

Czy automat do zbierania butelek PET i puszek ALU w Jastrzębiu to dobry pomysł?

Oceń publikację: + 1 + 94 - 1 - 8

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (8):
 • ~Capote 2019-08-18
  10:32:07

  17 5

  "Mieszkańcy Jastrzębia chcą zakupić automat na butelki i puszki" Jestem mieszkańcem i nie zamierzam finansować zakupu żadnego automatu proszę się nie wypowiadać w moim imieniu .Po drugie wystarczy wprowadzić kaucje na wszelkie opakowania plastikowe czy aluminiowe , tak jak w cywilizowanym świecie. a wszystkie takie akcje typu dajcie mi pieniądze , a ja wam zrobię dobrze uważam za debilizm.

 • ~Katarzyna Madera 2019-08-18
  18:44:28

  5 7

  Jestem za w końcu ktoś mądry zamierza zrobić pożądek wNiemczech są takie maszyny i dzięki temu nie ma butelek ani puszek porozwalanych gdzie sie da

 • ~seboc 2019-08-18
  20:25:53

  10 6

  Taki automat stoi w kazdym sklepie w Niemczech, od lat, nic w tym niezwyklego.
  Polska zamiast zblizac sie do cywilizacji, zaczyna byc podobna nie do Zachodu a do Afryki.

 • ~czytelniczka 2019-08-20
  14:49:23

  0 4

  Popieram pomysł

 • ~Toya Becik 2019-08-30
  12:36:09

  5 1

  Takie rzeczy powinno finansować państwo! I to w każdym sklepie.

 • ~Stasia 2019-09-09
  12:17:06

  3 1

  Co to za durny pomysł?Takie automaty powinny być obowiązkowo obecne w każdym sklepie handlującym napojami jak to jest w cywilizowanej Europie.Dlaczego mają to finansować mieszkańcy?W Danii,Niemczech,Holandii,Belgii,Francji to funkcjonuje od lat.

 • ~Łucja Kalisz 2019-09-14
  08:53:12

  0 2

  W Turcji są takie butelkomaty i wydawane są karty na metro, jeśli masz za mało nie pojedziesz. Wiadomo metra w Jastrzębiu nie będzie ale pomysłu można pozazdrościć. To nasza wspólna sprawa jednak Urząd Miasta rządzi gospodarką śmieciową i ruch należy do miasta.

 • ~Januszek1 2020-06-21
  20:40:57

  1 0

  Powiem tyle takie automaty powinny być dużych sieciach marketów i to one powinne je zakupić jak to robią w Niemczech nie które sieci markietowe a nie jakieś cfaniaki organizują jakieś zbiórki i mają nadzieję się wzbogacać na naiwności ludzi ciekawe kto pozwala na takie zbiórki.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuJastrzebie.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.